Вакцина

Чому після вакцинації AstraZeneca з'являються смертельні тромби – дослідники

Shutterstock

"Тепер ми знаємо, як лікувати пацієнтів"

Німецькі та норвезькі дослідники зрозуміли, чому після вакцинації препаратом AstraZeneca утворюються смертельні тромби. Також вони розповіли, що з цим можна боротися, повідомляє The Wall Street Journal.

Вчені стверджують, що у цієї вакцини є здатність провокації аутоімунної реакції організму, внаслідок чого в мозку згортається кров. На їх думку, завдяки цьому відкриттю можна пояснити летальні випадки після використання AstraZeneca.

За словами доктора Андреаса Грайнахера з Університетської клініки Грайфсвальда, таке ускладнення загрожує лише невеликому відсотку осіб.

"Тепер ми знаємо, як лікувати пацієнтів", – розповів він.

Зазначимо, що в деяких європейських країнах перестали вакцинувати людей через діагностування у 30 осіб веноза синуса головного мозку. В основному він був у жінок до 55 років, які отримали щеплення.

Тоді експерти провели дослідження та розповіли, що користь перевищує ризик, а тому рекомендували не зупинятися і далі вакцинувати людей. Тим не менш, управління охорони здоров'я Франції заявило, що використання препарату AstraZeneca рекомендується особам старше 55-річного віку.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Швейцарії після вакцинації від коронавірусу померли 16 людей.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ