Вагітність

Вчені розповіли, на якому терміні вагітності плоду найлегше заразитися на коронавірус від матері

Shutterstock

Було проведено якісне дослідження

Група вчених з Массачусетської лікарні провела дослідження, за результатами якого виявили, на якому терміні вагітності, у ненародженої дитини вищий ризик заразитися на коронавірус від матері. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Oxford Academic.

Будь-які інфекції, які є в організмі матері, передаються плоду через плаценту. Тож, під час проведення дослідження вчені проаналізували плаценти абсолютно здорових жінок, які перебувають на 5-36 тижнях вагітності, та з'ясували, що клітини, які можуть бути заражені SARS-Cov-2, мають рецептори АПФ2, за допомогою яких вірус швидко проникає в організм. 

Окрім цього, вчені зазначили, що на останніх термінах вагітності дані рецептори розташовуються на клітинах у такий спосіб, щоб завадити впливу вірусу на них і таким чином загроза зараження плаценти є меншою. 

Враховуючи це, можна зрозуміти, що найвищий рівень зараження ненародженої дитини на COVID-19 спостерігається у першому триместрі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що експерти розповіли, чи можна вагітним робити вакцинацію від COVID-19.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ