Кава і вагітна жінка

Учені розповіли, чому вагітним не можна пити каву

Shutterstock

Американські дослідники виявили небезпечний вплив кофеїну на плід

Учені з Національного інституту Здоров'я дітей та людського розвитку імені Юніс Кеннеді Шрайвер (США) повідомили, чому вагітним жінкам варто утриматися від вживання кави. Про це повідомляє "Дивогляд".

Науковці провели дослідження, у якому взяли участь понад дві тисячі жінок, які перебували на 8-13 тижнях вагітності. Усіх вагітних розділили на 2 групи: першим дозволялося вживати пів чашки кави на день, другі взагалі не вживали кофеїн.

Виявилося, що діти, які народжувалися у жінок з першої групи, важили в середньому на 66 грамів менше, ніж у другій групі.

Це, здавалося б, несуттєва різниця. Але менший розмір немовляти при народження в подальшому може впливати на появу серцевих захворювань, діабету та ожиріння у дорослому віці.

Учені підкреслили, що навіть незначне вживання кофеїну під час вагітності може призвести до затримки внутрішньоутробного розвитку плода. Тому жінкам, що виношують дітей, рекомендується суттєво обмежити або зовсім відмовитися від напоїв з кофеїном.

Нагадаємо, раніше британські вчені розповіли, як впливає на розвиток нервової системи дітей кофеїн, який матері вживали під час вагітності.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ