Вагітна

Чому вживання кави небезпечне для вагітних – нове дослідження

Shutterstock

Науковці вивчили дані магнітно-резонансної томографії 9157 дітей у віці 9-10 років

Британські лікарі виявили нову небезпеку споживання кави для вагітних. Про це пише ScienceDirect. 

Автори нового дослідження звернули увагу на вплив кофеїну, що не пов'язаний з питаннями виношування вагітності та вагою плода.

За їхніми даними, кофеїн – найвживаніша вагітними речовина, що впливає на нервову систему. Він проходить через плаценту, а плід не має ферментів для розщеплення. Однак як саме кофеїн впливає на формування нервової системи плоду, майже невідомо. 

У новому дослідженні науковці вивчили дані магнітно-резонансної томографії 9157 дітей у віці 9-10 років. Учені концентрувалися на змінах у головному мозку, що пов'язують між собою його відділи. Як виявилося, часто зміни виникали у дітей, чиї матері вживали продукти з кофеїном не рідше разу на тиждень.

Крім цього, науковці зауважили зміни у головному мозку, що викликали погіршення уваги, гіперактивність та інші особливості поведінки. 

"Це зовсім малі ефекти, які не призводять до важких психічних порушень, проте вони викликають мінімальні, але помітні проблеми в поведінці. Це потрібно враховувати при вживанні кави під час вагітності", – розповіли науковці.

Читайте також: Від яких хвороб захищає кава – експерти. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ