Кава

Учені визначили, яка доза кави шкідлива для серця

Shutterstock

Скільки чашок ароматного напою можна випивати на день?

Дослідники з Університету Південної Австралії з’ясували, яка кількість чашок кави на день може становити загрозу для серця людини. Результати роботи були опубліковані в журналі Clinical Nutrition, пише MedicalXpress.

Учені визначили, що шість чи більше чашок кави на день збільшує вміст ліпідів в крові, що значно підвищує ризик серцево-судинних захворювань.

У дослідженні взяли участь 362 571 людей віком від 37 до 73 років. Вивчивши генетичні та фенотипічні зв'язки між споживанням кави і рівнем холестерину і жирами в крові, вчені з’ясували, що чим більшу дозу кави вживає людина, тим більша ймовірність інфаркту та інсульту.

Кавові зерна містять кафестол — речовину, яка підвищує рівень холестерину у крові. Однак, фільтрована або розчинна кава не містить або містить дуже мало кафестолу. Тому такі види напою можуть бути менш небезпечними.

Серцево-судинні захворювання залишаються однією із головних причин смерті у світі — щорічно через це помирає близько 18 мільйонів людей.

За статистикою, щоденно у світі випивають близько 3 млрд чашок кави.

Нагадаємо, нещодавно вчені пояснили, чому кава перед сніданком небезпечна для здоров'я.

Раніше "Дивогляд" розповідав про п'ять смачних напоїв, які збадьорять вас вранці не гірше, ніж кава.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ