Кава

Чому пити каву перед сніданком небезпечно – дослідження

Shutterstock

Для багатьох людей ранок починається з кави.

Уже потім розплющуюттся очі і прокидається свідомість. Але вчені стверджують, що кава на голодний шлунок перед сніданком може бути небезпечною для вашого здоров’я. Про це йдеться у статті, опублікованій у British Journal of Nutrition.

Група британських дослідників провела експеримент, під час якого з'ясувала, як ранкова кава впливає на рівень глюкози у крові та на ризик розвитку діабету другого типу.

Всіх учасників розділили на три групи: перша після нормального нічного сну отримувала солодкий напій, який відігравав у експерименті роль сніданку. Друга група також пила солодкий напій, але після поганого нічного сну (їх будили через кожних 30 хвилин). Учасники із третьої групи, які також погано спали, пили чорну міцну каву, а через півгодини солодкий напій.

Щоразу в учасників перевіряли рівень глюкози в крові після вживання солодкого напою, який відповідав середньому сніданку за калорійністю.

Виявилося, що якщо учасники пили каву за пів години до сніданку після ночі з поганим сном, рівень глюкози після їжі в крові у них збільшувався на 50% порівняно з показниками тих днів, коли ранок починався не з кави.

Учені вважають, що в майбутньому це може призвести до порушення толерантності організму до глюкози і спричинити діабет другого типу. При цьому вони вказують, що ймовірність порушення метаболізму глюкози буде меншим, якщо пити каву після сніданку.

Раніше "Дивогляд" розповідав про п'ять смачних напоїв, які збадьорять вас вранці не гірше, ніж кава.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ