Кава

Науковці з'ясували, як кофеїн впливає на вагітність

Depositphotos

Безпечної дози кофеїну для вагітних жінок не існує, зазначають дослідники

Ісландські науковці визначили, до яких наслідків для розвитку плоду призводить вживання кофеїну вагітною матір'ю. Про це повідомляє nv.ua з посиланням на дослідження вчених з Університету Рейк'явіка.

Результати дослідження показали, що не існує безпечної дози цієї речовини для вагітних жінок.

"Фармакологічні ефекти кофеїну припускають потенційну загрозу для розвитку плоду від споживання цієї речовини матір'ю", – йдеться у висновках науковців.

Дослідження вчені проводили шляхом спостереження за вагітними протягом останніх 12 років. Також науковці шукали зв'язок між вживанням кофеїну та різними наслідками вагітностей.

Як зазначають дослідники, вживання кофеїну вагітною матір'ю може призвести до підвищеного ризику мертвонароджених дітей, викидня, аномально низької ваги дитини при народженні, передчасних пологів, зайвої ваги та гострого лейкозу в дитячому віці.

"Поточні дані не підтверджують, що "помірне" споживання кофеїну під час вагітності є безпечним. Навпаки, сукупні наукові дані доводять, що вагітним жінкам і жінкам, які планують вагітність, слід уникати кофеїну", – повідомляють науковці.

На висновки ісландських вчених відреагували у Британській асоціації кави. Там заявили, що нове дослідження не показує прямого причинно-наслідкового зв'язку між розвитком плоду та вживанням кофеїну.

Також з'явилася реакція Королівського коледжу акушерів і гінекологів у Великій Британії. На думку його представників, прийнята декількома державними організаціями громадського здоров'я норма у 200 міліграм кофеїну для вагітних жінок є оптимальною.

"Ця стаття не скасовує інших доказів того, що обмежене споживання кофеїну безпечне для більшості вагітних жінок", – йдеться у повідомленні Коледжу.

Нагадаємо, вчені довели, що сидяча робота корисна для здоров'я.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ