Ілюстративне фото
Ілюстративне фото Depositphotos

Учені довели, що сидяча робота корисна для здоров'я

  Читайте по-русски
  Дослідження, яке тривало 12 років, має неочікувані результати

  Виявляється, сидяча робота не завжди завдає шкоди здоров'ю. Учені Кембриджського університету виявили, що люди, які все життя працювали на роботі, що не потребує значної фізичної активності, у старості мають менший ризик розвитку когнітивних розладів. Про це пише EurekAlert!.

  Нестача фізичних навантажень і фізичних вправ – це відомі фактори ризику для здоров'я, які можуть спричинити когнітивні порушення, такі як проблеми з пам’яттю та концентрацією. Однак докази того, чи насправді фізична активність захищає від когнітивного спаду, часто неоднозначні та непереконливі.

  Учені проаналізували спосіб життя 8,5 тисяч осіб віком від 40 до 79 років. Всі вони мали різну освіту і широке коло спілкування. Бралися до уваги стан здоров’я, спосіб життя і захоплення піддослідних. Експеримент був довгостроковим і тривав 12 років.

  Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

  Учасникам зробили низку тестів, щоб зрозуміти, як змінилися їхні когнітивні здібності: пам'ять, уважність, швидкість читання й оброблення інформації. З'ясувалося, що найкращі результати показують люди, які протягом всього періоду дослідження працювали в офісі. Таких було 10% від загальної кількості учасників.

  У той же час показники людей, які займалися лише фізичною роботою, погіршилися майже втричі.

  Автори дослідження підсумували, що взаємозв'язок між фізичною активністю та когнітивним станом не є простим. Хоча регулярні фізичні навантаження мають значні переваги для захисту від багатьох хронічних захворювань, інші чинники можуть мати вплив на свідомість людини у майбутньому.

  Нагадаємо, у Франції чоловік відсудив у своєї компанії 50 тисяч євро, бо вважав свою роботу нудною.

  Попередній матеріал
  Уряд призначив 7 заступників міністрів
  Наступний матеріал
  Cуд знову залишив під вартою підозрюваного у справі Гандзюк Левіна
  Loading...

  Сезон чорниць стартував на Волині: як заготовляють ягоду і чи можна на цьому підзаробити

  Компанія Apple відкрила представництво в Україні – і вже набирає команду

  Принц Гаррі і Меган Маркл знайшли роботу

  Гончарук про уряд Шмигаля: "Мене дуже непокоїть повернення нині "схематозу" в Кабмін"

  Перший від початку карантину чартер з українськими заробітчанами приземлився в Польщі

  Працівникам офісів дозволили повернутися на роботу, однак за певних умов