Олексій Гончарук
Олексій Гончарук Програма Рандеву / 5 канал

Гончарук про уряд Шмигаля: "Мене дуже непокоїть повернення нині "схематозу" в Кабмін"

Читайте по-русски
Минуло вже 100 днів як на зміну уряду Гончарука прийшов уряд Шмигаля

Експрем'єр-міністр України Олексій Гончарук в програмі "Рандеву" на "5 каналі" висловив думку, що зараз у Кабмін повертається корупція. 

Гончарук розповів, що Шмигаль дуже добре себе зарекомендував на посаді голови Івано-Франківської ОДА, тому це Гончарук запропонував "забрати" його в Кабмін, аби посилити реформу децентралізації. 

Він був один із найкращих голів ОДА. Я про це публічно говорив і можу підтвердити зараз. Я був задоволений його роботою. Ми дійсно шукали підсилення уряду в напрямку децентралізації, бо я вважав, що це один із тих напрямків, які вимагають посилення... Саме тому я його рекомендував парламенту призначити в уряд на позицію віцепрем'єра". 

Довідка. Перед тим, як стати прем'єр-міністром України з 4 березня 2020 року, Денис Шмигаль очолював Івано-Франківську ОДА (від 2 серпня 2019 до 5 лютого 2020). Згодом працював віцепрем'єр-міністром України міністром розвитку громад і територій (від 4 лютого по 4 березня 2020 року).

На запитання ведучої, як він може охарактеризувати роботу наступника, Гончарук сказав: "На мою думку, зараз в уряд відбувається повернення "схематозу" за дуже багатьма напрямками. Це мене дуже хвилює і непокоїть. Я би точно не оцінив це в плюс, це точно в мінус".

Він додав, що не розуміє багато рішень Кабміну: "Зараз дуже непростий період, в тому числі й для уряду, тому що приходити в період коронавірусу справа невдячна, але дуже багато рішень мені відверто незрозумілі. Я не розумію, на чому базувалося рішення моменту виходу з карантину, я не розумію, чому не розгорнута нормально програма підтримки бізнесу. Я не розумію, чому окремим програмам, які ми започаткували, і "Велике будівництво", і програма "5-7-9" по кредитуванню чому їм не приділяється зараз достатньо уваги тощо... На мою думку, в уряд повертається корупція, в окремих міністерствах робота завалена, в окремих міністерствах ідеологічно навіть робота проводиться неправильно, тому той курс, який ми починали, він розвернутий назад".

При цьому наостанок Гончарук заявив, що результати роботи уряду можуть бути оцінені за більш тривалий період часу і що "неадекватно оцінювати результативність і ефективність уряду за трьома місяцями роботи". Також додав, що "ті недоліки, які є зараз, вони можуть бути виправдані, тобто вони не смертельні, просто треба перестати робити дурниці". 

Що ще розповів експрем'єр-міністр України, дивіться в повному відео інтерв'ю:

Читайте також: Відданість Зеленського боротьбі з корупцією сумнівна: Гончарук про причини свого звільнення – NYT

Попередній матеріал
Водогін пошкодили, а на ЗСУ звернули: як окупанти ведуть інформаційну війну у прифронтових районах
Наступний матеріал
Відвідувачі без масок: як заклади харчування, магазини та аптеки дотримуються санітарних вимог
Loading...

Маски, документи й обмежена кількість осіб: Кабмін оновив правила адаптивного карантину

Велика втрата для України: у Києві попрощалися з батьком Порошенка Олексієм Івановичем – сюжет

Прощання з батьком Порошенка Олексієм Івановичем у Клубі Кабміну завершилося: включення

Година запитань до уряду: Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України – трансляція

Суд над Порошенком, ризики закону про референдум та коронавірус в Україні – "ІнфоВечір"

Українські ТЕС знову переводять на вугілля