Прощання з Олексієм Івановичем Порошенком
Прощання з Олексієм Івановичем Порошенком "5 канал" / Олена Соловйова

Велика втрата для України: у Києві попрощалися з батьком Порошенка Олексієм Івановичем – сюжет

Читайте по-русски
Працьовитий, мудрий, справжній патріот – так згадують Олексія Порошенка

У столиці попрощалися з Олексієм Порошенком. Герой України, батько п'ятого Президента Петра Порошенка пішов з життя в ніч на 16 червня. Заходи із вшанування його пам'яті тривали від самого ранку. Провести в останню путь Олексія Порошенка прийшли народні депутати, політичні діячі та друзі родини Порошенків, інформує "5 канал".

"Сьогодні проводжаємо в останню дорогу великого патріота своєї Батьківщини", – говорить Епіфаній, Предстоятель Православної церкви України.

Панахиду за Олексієм Порошенком править настоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній. Церемонія триває від 10:00 ранку. Провести в останню путь до Михайлівського собору прийшли рідні, друзі родини та політичні соратники його сина Петра Порошенка.

"Це був гідний українець, тому що він виховав того, хто зумів втримати українську державу в найважчі часи", – говорить Софія Федина, народна депутатка, "Європейська солідарність".

"Для Петра Олексійовича це дуже велика втрата, особливо в такий непростий період. І ми бачили, що навіть у суді в нього сльози на очі находили, коли він згадував про свої особисті речі, які, на жаль, наклалися на абсурд, який зараз відбувається в Україні", – каже Микола Княжицький, народний депутат, "Європейська солідарність".

По обіді процесія переміщується в Клуб Кабінету Міністрів. Сюди попрощатися прийшли кількасот людей – відомі політики та державні діячі.

"Олексій Іванович був великою людиною з нелегкою долею, яка просто ростила зерно, був великим хліборобом, дуже мудрим. Гордився Петром, внуками і правнуками, в цьому сенсі всім членам сім'ї Порошенків пощастило", – розповідає Юрій Луценко, генеральний прокурор України (2016-2019).

Попри те, що політичні стежки з Петром Порошенком розійшлися – попрощатися з його батьком приїхав і колишній прем'єр Володимир Гройсман, який тривалий час був міським головою Вінниці.

"Я з ним познайомився, коли він став депутатом Вінницької обласної ради. Він був дуже працелюбний. Починав робочий день вдосвіта і закінчував пізно вночі. Іще одна якість, яка йому притаманна, – він мав дуже тонке почуття гумору", – говорить Володимир Гройсман, прем'єр-міністр України (2016-2019).

Працьовитий, мудрий, справжній патріот, згадують Олексія Порошенка. А ще – важко переживав події довкола сина – п'ятого Президента Петра Порошенка, арешту якого прокуратура зажадала саме в день трагедії.

"Ті події, які відбувалися навколо його сина – цькування, переслідування, безумовно, вони скоротили йому життя", – говорить Олександр Турчинов, секретар РНБО (2014-2019).

"Перманентні кримінальні справи, особливо для людей похилого віку, вони мають фатальне значення. Це великий удар і він лежить частково на кармі Зеленського", – каже Володимир Омелян, міністр інфраструктури України (2016-2019).

Представників чинної влади на прощанні не було. Натомість, родина отримала сотні тисяч повідомлень зі словами підтримки з усього світу, зазначив у промові Петро Порошенко.

"Він великий син України і герой, не тому. що виростив стільки-то центнерів з гектара, літрів молока, скільки побудував шкіл, лікарень. А він був і залишається справжнім лідером, який власним прикладом демонстрував, як треба любити Україну", – згадує Петро Порошенко.

Олексій Порошенко був успішним бізнесменом та політиком. Мав низку нагород. Звання Героя України отримав за розбудову вітчизняного агропромислового комплексу.

Олена Соловйова, Віктор Сніжко, "5 канал"

Попередній матеріал
Омелян прокоментував повідомлення про підозру від НАБУ
Наступний матеріал
Протести у США: що відбувається в країні та як це вплине на вибори президента – включення
Loading...

"Нехай Господь дарує йому вічний спокій": Вселенський Патріарх висловив співчуття Порошенку через утрату батька

Літо на карантині та суд над Порошенком: "Підсумки тижня з Анною Мірошниченко"

Союзники України застерегли Зеленського від зведення політичних рахунків з Порошенком – Financial Times

"Час братись за те, де не треба ума": мережу підкорила віршована сатира про владу Зеленського

Львівська облрада закликала Зеленського припинити політичні переслідування

У клубі Кабміну прощаються з батьком Петра Порошенка – Олексієм Івановичем