Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Доопрацювання програми дій уряду та кадрові призначення в Кабміні: як пройшов парламентський день – сюжет

Читайте по-русски
Без керівника надалі залишається Міносвіти

Програму дій уряду на кілька сторінок парламент відправив на доопрацювання. У цьому як ніколи єдині і монобільшість, і фракції меншості. Водночас склад Кабінету Міністрів поповнили нові кадри. Україна тепер має міністра культури і нового віцепрем'єра з євроінтеграції. Про парламентський день далі у матеріалі кореспондентки "5 каналу" Ірини Сисак.

Хоч і працюють кілька місяців, але без стратегічного плану. Над своєю програмою уряд Дениса Шмигаля працював увесь березень, до Ради подав у квітні. Втім, багато не писали – урядовці принесли під купол документ на 9 сторінок.

"Те, що ми отримали, це насправді є шкільний реферат. Пане Шмигалю, це двійка. Це несерйозно, це не те, що треба українським громадянам", – говорить Інна Совсун, народна депутатка, "Голос".

Без цифр і конкретики. Зате із гаслами. Програму дій уряду нещадно критикують у фракції меншості:

"Було би навіть не з руки аналізувати глибоко програму, яка нам подана, бо ми розуміємо, що це формальність", – каже Іван Крулько.

"Цей уряд вміло прикривається боротьбою з коронавірусною хворобою", – каже Тарас Батенко.

"Уряд зараз – це лише димова завіса, яка має прикрити реального господаря, людину, яка несе повну відповідальність за ситуацію в країні, її прізвище – Володимир Зеленський", – говорить лідер "Європейської Солідарності" Петро Порошенко.

Так гострої критики урядовцям підсипають і "Слуги народу", які ще три місяці тому призначали цей Кабінет Міністрів.

"Ми вам ставимо незалік по вашій програмі, ідіть додому і виконуйте домашнє завдання. Для того, щоб напрацювати дійсно стратегічний документ", – говорить депутаті від "Слуги народу" Олександр Качура.

"Менше води. Він має бути дійсно лаконічним, але дуже предметним і детальним. Він має бути не відірваним від реальності", – каже Ірина Верещук, депутат від "Слуги народу".

Прем'єр і не сперечається. Із трибуни просить депутатів не підтримати, а дати можливість документ – дописати.

"Важливий зміст і якість документа. Саме тому сьогодні ми будем просити народних депутатів відправити на доопрацювання", – каже Денис Шмигаль.

Голосів вистачає – і тепер у Кабміну другий шанс.

"Вдруге відправити програму дій уряду на доопроцювання неможливо, вона відправляється лише раз. Це означає, що впродовж року не зможуть внести нову програму, і нема імунітету на рік", – зазначає спікер парламенту Дмитро Разумков.

Програму обіцяють дописати, тим часом в другому уряді Зеленського знову зміни. У відставку відправляють Вадима Пристайка – віцепрем'єра з євроінтергації. У його крісло сідає Ольга Стефанішина. Юристка-міжнародниця кілька років працює у МЗС і, за словами прем'єра, "кухню" міністерства добре знає.

"Вона висококласний спеціаліст, керувала урядовим офісом з координації європейської інтеграції", – каже Денис Шмигаль.

"Питання європейської та євроатлантичної інтеграції набувають ще більшого значення. Це є пріоритетною роботою на посаді віцепрем'єр-міністра", – каже Ольга Стефанішина.

Нарешті з чільником – Міністерство культури. На посаду, силами "слуг народу" та депутатських груп, обирають Олександра Ткаченка. Він голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. До депутатства працював керівником медіахолдингу "1+1".

"Я вітаю це призначення, дуже багато сподівань, тому що вони вже цю політику розвитку культурного сектора визначали в своєму комітеті, який він очолював", – каже Давид Арахамія.

"Я вважаю, що Олександр Ткаченко буде одним з найкращих міністрів культури за всю історію нашої держави", – говорить голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

А ще – Олександр Ткаченко – власник половини акцій Одеської кіностудії. Інші в держави. І в нього конфлікт інтересів, кажуть у фракції меншості.

"Компанія, власником якої є пан Ткаченко, судиться з Міністерством культури на чолі з паном Ткаченком за 12% державних акцій. А все це підтримав комітет гуманітарної політики Верховної Ради на чолі з паном Ткаченком. Якщо це не конфлікт інтересів, то як це можна назвати", – каже депутат "Євросолідарності" Олексій Гончаренко.

Сам Олександр Ткаченко виправдовується – мовляв, свої акції кіностудії вже готує до продажу.

"Брехня не має меж. Для того, щоб уникнути можливого конфлікту інтересів, очевидно, що я найближчим часом змушений буду продати свою частку", – каже Олександр Ткаченко.

Без керівника надалі залишається Міносвіти. Чільника нині мало отримати й відновлене Міністерство захисту довкілля. Посаду мав обіймати Роман Абрамовський – заступник міністра енергетики, однак в останню мить призначення відклали.

Ірина Сисак, Ірина Саєвич та Юрій Усік, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Уряд ухвалював рішення про послаблення карантину, зважаючи на суспільство, а не на епідеміологію – Ковтонюк
Наступний матеріал
Масові заворушення і новий поворот у справі про вбивство Джорджа Флойда: що відомо про ситуацію в США
Loading...
Корупція на митниці та в податковій: як проходить засідання ТСК Ради – включення

Корупція на митниці та в податковій: як проходить засідання ТСК Ради – включення

Рада хоче змінити Виборчий кодекс: законопроєкт ухвалили в першому читанні – подробиці

Рада хоче змінити Виборчий кодекс: законопроєкт ухвалили в першому читанні – подробиці

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про "злодіїв у законі" – що передбачає

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про "злодіїв у законі" – що передбачає

Пленарне засідання ВР: програма діяльності уряду та кадрові зміни в Кабміні

Пленарне засідання ВР: програма діяльності уряду та кадрові зміни в Кабміні

Верховна Рада призначила Ткаченка міністром культури та інформполітики

Верховна Рада призначила Ткаченка міністром культури та інформполітики

Рада відправила програму дій Кабміну на доопрацювання

Рада відправила програму дій Кабміну на доопрацювання