Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Доопрацювання програми дій уряду та кадрові призначення в Кабміні: як пройшов парламентський день – сюжет

Читайте по-русски
Без керівника надалі залишається Міносвіти

Програму дій уряду на кілька сторінок парламент відправив на доопрацювання. У цьому як ніколи єдині і монобільшість, і фракції меншості. Водночас склад Кабінету Міністрів поповнили нові кадри. Україна тепер має міністра культури і нового віцепрем'єра з євроінтеграції. Про парламентський день далі у матеріалі кореспондентки "5 каналу" Ірини Сисак.

Хоч і працюють кілька місяців, але без стратегічного плану. Над своєю програмою уряд Дениса Шмигаля працював увесь березень, до Ради подав у квітні. Втім, багато не писали – урядовці принесли під купол документ на 9 сторінок.

"Те, що ми отримали, це насправді є шкільний реферат. Пане Шмигалю, це двійка. Це несерйозно, це не те, що треба українським громадянам", – говорить Інна Совсун, народна депутатка, "Голос".

Без цифр і конкретики. Зате із гаслами. Програму дій уряду нещадно критикують у фракції меншості:

"Було би навіть не з руки аналізувати глибоко програму, яка нам подана, бо ми розуміємо, що це формальність", – каже Іван Крулько.

"Цей уряд вміло прикривається боротьбою з коронавірусною хворобою", – каже Тарас Батенко.

"Уряд зараз – це лише димова завіса, яка має прикрити реального господаря, людину, яка несе повну відповідальність за ситуацію в країні, її прізвище – Володимир Зеленський", – говорить лідер "Європейської Солідарності" Петро Порошенко.

Так гострої критики урядовцям підсипають і "Слуги народу", які ще три місяці тому призначали цей Кабінет Міністрів.

"Ми вам ставимо незалік по вашій програмі, ідіть додому і виконуйте домашнє завдання. Для того, щоб напрацювати дійсно стратегічний документ", – говорить депутаті від "Слуги народу" Олександр Качура.

"Менше води. Він має бути дійсно лаконічним, але дуже предметним і детальним. Він має бути не відірваним від реальності", – каже Ірина Верещук, депутат від "Слуги народу".

Прем'єр і не сперечається. Із трибуни просить депутатів не підтримати, а дати можливість документ – дописати.

"Важливий зміст і якість документа. Саме тому сьогодні ми будем просити народних депутатів відправити на доопрацювання", – каже Денис Шмигаль.

Голосів вистачає – і тепер у Кабміну другий шанс.

"Вдруге відправити програму дій уряду на доопроцювання неможливо, вона відправляється лише раз. Це означає, що впродовж року не зможуть внести нову програму, і нема імунітету на рік", – зазначає спікер парламенту Дмитро Разумков.

Програму обіцяють дописати, тим часом в другому уряді Зеленського знову зміни. У відставку відправляють Вадима Пристайка – віцепрем'єра з євроінтергації. У його крісло сідає Ольга Стефанішина. Юристка-міжнародниця кілька років працює у МЗС і, за словами прем'єра, "кухню" міністерства добре знає.

"Вона висококласний спеціаліст, керувала урядовим офісом з координації європейської інтеграції", – каже Денис Шмигаль.

"Питання європейської та євроатлантичної інтеграції набувають ще більшого значення. Це є пріоритетною роботою на посаді віцепрем'єр-міністра", – каже Ольга Стефанішина.

Нарешті з чільником – Міністерство культури. На посаду, силами "слуг народу" та депутатських груп, обирають Олександра Ткаченка. Він голова парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики. До депутатства працював керівником медіахолдингу "1+1".

"Я вітаю це призначення, дуже багато сподівань, тому що вони вже цю політику розвитку культурного сектора визначали в своєму комітеті, який він очолював", – каже Давид Арахамія.

"Я вважаю, що Олександр Ткаченко буде одним з найкращих міністрів культури за всю історію нашої держави", – говорить голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

А ще – Олександр Ткаченко – власник половини акцій Одеської кіностудії. Інші в держави. І в нього конфлікт інтересів, кажуть у фракції меншості.

"Компанія, власником якої є пан Ткаченко, судиться з Міністерством культури на чолі з паном Ткаченком за 12% державних акцій. А все це підтримав комітет гуманітарної політики Верховної Ради на чолі з паном Ткаченком. Якщо це не конфлікт інтересів, то як це можна назвати", – каже депутат "Євросолідарності" Олексій Гончаренко.

Сам Олександр Ткаченко виправдовується – мовляв, свої акції кіностудії вже готує до продажу.

"Брехня не має меж. Для того, щоб уникнути можливого конфлікту інтересів, очевидно, що я найближчим часом змушений буду продати свою частку", – каже Олександр Ткаченко.

Без керівника надалі залишається Міносвіти. Чільника нині мало отримати й відновлене Міністерство захисту довкілля. Посаду мав обіймати Роман Абрамовський – заступник міністра енергетики, однак в останню мить призначення відклали.

Ірина Сисак, Ірина Саєвич та Юрій Усік, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Уряд ухвалював рішення про послаблення карантину, зважаючи на суспільство, а не на епідеміологію – Ковтонюк
Наступний матеріал
Масові заворушення і новий поворот у справі про вбивство Джорджа Флойда: що відомо про ситуацію в США
Loading...

Корупція на митниці та в податковій: як проходить засідання ТСК Ради – включення

Рада хоче змінити Виборчий кодекс: законопроєкт ухвалили в першому читанні – подробиці

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про "злодіїв у законі" – що передбачає

Пленарне засідання ВР: програма діяльності уряду та кадрові зміни в Кабміні

Верховна Рада призначила Ткаченка міністром культури та інформполітики

Рада відправила програму дій Кабміну на доопрацювання