Засідання
Засідання 5 канал

Корупція на митниці та в податковій: як проходить засідання ТСК Ради – включення

Читайте по-русски
Депутати ухвалили звернення до податкової служби, щоб вони розібралися і по можливості виправили всі помилки

Корупційні схеми на митниці та податковій розглядає Тимчасова слідча комісія Верховної Ради. Йдеться саме про ті обвинувачення, які озвучив колишній міністр фінансів Ігор Уманський. Депутати заслухали інформацію від запрошених експертів. Що почули розкаже кореспондент "5 каналу" Петро Троць.

Засідання триває майже 3 години. Експертами була керівники Державної податкової служби, Державної митної служби. Зокрема, від податкової прийшов голова Олексій Любченко, який майже півтори години пояснював депутатам, членам ТСК, про схеми, які їх цікавили. Цікавило бачення звинувачень, які лунали.

"Не тільки отаким чином скручується ПДВ, як тільки що показали, через втручання в систему. А ще є більше інтелектуальні побудовані схеми, які заключаються у складнішому ланцюгу. Керівництво Державної фіскальної служби бачить розкрадання, вони, правда, не назвали, але підтвердили, що ті суми, які озвучувалися, вони є правдивими. А це десь до 5 млрд у місяць", – заявила учасниця ТСК Ніна Южаніна.

Такі схеми називають "скруткою". Пояснював Олексій Любченко, як це відбувалося. Потім депутати ухвалили звернення до податкової служби, щоб вони розібралися і по можливості виправили всі помилки, які були раніше.

Нагадаємо, створення ТСК почалося у квітні. Утворили слідчі групу, щоб перевірити факти, які оприлюднили у ЗМІ. ТСК створено на пів року для розслідування фактів, які, ймовірно, відбулися в період з вересня 2019 року до нинішнього часу. Звіт про виконану роботу мають заслухати на пленарному засіданні не пізніше шестимісячного терміну з дня ухвалення цієї постанови. Лідери фракцій домовилися створити ТСК, щоб перевірити заяви колишнього міністра фінансів Ігоря Уманського про "скрутки" ПДВ.

Попередній матеріал
"Через "пораду" президента" – "слуга народу" Яцик знялася з конкурсу в комісію з добору керівництва ДБР
Наступний матеріал
Поліцейські погрожували неповнолітньому хлопцю на Івано-Франківщині – подробиці скандалу
Loading...

Корупційна схема на Одеській митниці: затриманим обрали запобіжний захід

Будинок, якого "немає": у голови СБУ Баканова знайшли таємний маєток під Києвом

Екснардепа Микитася замість протермінованої застави у 50 млн грн відправили під домашній арешт

Оборудки з житлом нацгвардійців: Апеляційна палата ВАКС винесла рішення щодо застави Микитася

За І квартал 2019 в корупціонерів вилучили 1,5 млрд грн, а в 2020 – лише 13 тисяч

Збитки державі на понад 1,6 млн грн: заступнику начальника Харківської митниці ДФС повідомлено про підозру