Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Рада хоче змінити Виборчий кодекс: законопроєкт ухвалили в першому читанні – подробиці

Читайте по-русски
Парламентарії пропонують запровадити інноваційні технології у виборчому процесі

Змінити виборчий кодекс планують у Верховній Раді. Відповідний законопроєкт ухвалили в першому читанні депутати, інформує "5 канал".

Документ пропонує проводити позачергові, проміжні, перші і додаткові вибори тільки два дні на рік – в останні неділі березня та жовтня. А також вдвічі зменшити заставу, завдяки чому  збільшиться доступ до місцевої влади.

Крім того, стане можливим подвійне висування. А саме, один і той самий кандидат зможе висуватися і в обласну раду, і в раду об'єднаних територіальних громад.

Також парламентарії пропонують запровадити інноваційні технології у виборчому процесі. Отже, голосувати можна буде за допомогою комп'ютера, а рахувати голоси за електронними системами. Подавати документи кандидати зможуть онлайн.

"Ми вдосконалюємо регламентацію організації місцевих виборів, усуваємо неузгодженості у порядку формування складу ТВК. А головне – ми розширюємо строки формування комісій, виводячи їх за межі виборчого процесу. Також спрощуємо вимоги щодо документів, які подаються до виборчих комісій для отримання статусу суб'єкта виборчого процесу", – заявила Аліна Загоруйко, народна депутатка, "Слуга народу".

"Ми з фракцією "Голос" пропонуємо залишити поріг у 90 тис. мешканців населених пунктів. І це можливість іти самовисуванням, а не лише через партії. Ми з фракцією "Голос" запропонували цей законопроєкт, аби дати шанс лідерам місцевого самоврядування змінювати владу", – наголосив Роман Лозинський, народний депутат, "Голос".

Нагадаємо, раніше, 4 червня, Верховна Рада ухвалила постанову про призначення Олександра Ткаченка міністром культури та інформаційної політики. Проєкт №3585 підтримали 263 народних депутати.

Попередній матеріал
Аваков про зґвалтування в Кагарлику: "Випадки катування в поліції трапляються в різних країнах світу"
Наступний матеріал
Кадрові зміни в уряді: як реагували депутати на призначення Стефанішиної та Ткаченка – включення
Loading...

Верховна Рада призначила Ткаченка міністром культури та інформполітики

Бійки українських депутатів потрапили в рекламу театру Ла Монне в Бельгії – відео

Штраф або попередження: пішоходів хочуть карати за відсутність світловідбивної стрічки в темний час доби

Шмигаль вніс у Раду подання на призначення нових міністрів – кого саме

"Надважливий" закон: ВР дозволила українцям змінювати своє по батькові

Підписи за звільнення Авакова та несподівана заява "слуги народу": підсумки парламентського дня – сюжет