Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Підписи за звільнення Авакова та несподівана заява "слуги народу": підсумки парламентського дня – сюжет

Читайте по-русски
У "ЄС" заявили, що у відставку має піти увесь уряд

"Аваков має піти у відставку". У парламенті від ранку лише й розмов про можливе звільнення міністра внутрішніх справ. У "Голосі" вимагають усунути чільника МВС із посади через провалену реформу відомства. Вже й почали збір підписів. А у "Європейській солідарності" пішли далі – підписи збиратимуть за відставку всього Кабміну. Мовляв, непрофесійний. Серед "Слуг народу" консолідованої позиції немає. Підсумки парламентського дня підіб'є кореспондентка "5 каналу" Ірина Сисак.

Карантин послаблюють і у Верховній Раді. Парламент повертається до звичного режиму роботи. Частково зняли обмеження і для ЗМІ, тепер оператори працюють на балконі для преси.

Та не всі. Впускають за спеціальними перепустками і лише 30 осіб. А журналісти і далі працюють чи то під Радою, чи в кулуарах 3-го поверху. Там дивляться і засідання. Вівторкове розпочалося із заяви фракції "Голос". Вимагають: Арсена Авакова відправити у відставку. Бо поліція не реформована, а міністр – "давно неефективний".

"Є людина, яка винна в тому, що система не відреагувала, ім'я – Арсен Аваков. За 6 років мав час, аби зробити ті зміни в поліції, але їх не відбувається, фасадна реформа поліції не змінила системи", – каже Інна Совсун, народна депутатка, "Голос".

Несподівано проти міністра внутрішніх справ виступає "Слуга народу" Євген Шевченко. З трибуни заявляє – Авакову треба піти. І так, за його словами, вважає більшість фракції.

"У фракції майже всі депутати незадоволені діяльністю міністерства внутрішніх справ. Цей безлад треба припиняти", – говорить Євген Шевченко, народний депутат, "Слуга народу".

Виступ Шевченка гучними оваціями не вітають. Вже в кулуарах той розповідає: його колеги, напевно, бояться виступити проти міністра.

"Просто є депутати, які боятися, з огляду на те, що Арсен Борисович така фігура, що може завести папочку на депутата, переслідувати його і так далі, все депутати розуміють, що відбувається", – розповідає Євген Шевченко.

У "Слузі народу" колезі дивуються. Запевняють – говорити від фракції Шевченка не уповноважували. Самі ж чекають п'ятниці – тоді Аваков прийде звітувати на годину запитань до уряду.

"Жодної консолідованої позиції по відставці Авакова немає. Людина може вийти за трибуну і свою суб'єктивну позицію розказати. Як будуть розвиватися події, побачимо в п'ятницю, він доповість по останніх подіях і взагалі по реформі, бо останні події це вже наслідок", – каже Ірина Верещук, народна депутатка, "Слуга народу".

У "Голосі" ж збирають підписи – понад 50 нардепів уже черкнули в документі за звільнення чільника МВС.

"Більше ніж 50, менш як 60. Це фракція "Голос", "Слуга народу", ще деякі з депутатських груп, з "Європейської солідарності" не було підписів", – говорить Володимир Цабаль, народний депутат, "Голос".

Жодного підпису від "Європейської солідарності". Там упевнені – у відставку має піти не лише Аваков, а й увесь уряд. Бо з обіцянками та виходом із кризи – не справляються.

"Після того, як валиться по всіх напрямках, стало зрозуміло, що другий уряд Зеленського треба теж відправляти у відставку, а не висмикувати по одному і займати час", – вважає Артур Герасимов, співголова фракції "Європейська солідарність".

Тому нині фракція офіційно ініціювала процес висловлення недовіри і подальшої відставки усього Кабміну. Відповідний лист уже надіслали спікеру.

"Звернення від "ЄС" надійшло в секретаріат ВР і, якщо не буде знову таких шахер-махерів, ми маємо отримати підписні листи і почнемо збирати підписи", – розповідає Володимир Ар'єв, народний депутат, "Європейська солідарність".

Наблизити відставку Кабміну, вважають в опозиції, може й провальна програма дій уряду. Під куполом її розглядатимуть у четвер. Як уже заявили в монобільшості – відправлять на доопрацювання. Документ на 9 сторінок розкритикували фракції меншості та забракували 13 парламентських комітетів.

Ірина Сисак, Евеліна Михайленко, Юрій Усік та Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
Арешт партії антисептиків: у суперечці між компанією "Хімтрейдгруп" та СБУ новий поворот
Наступний матеріал
Протест у Рівному – ярмаркері вимагають дозволу відновити роботу: як відреагували чиновники
Loading...

Парламент посилив соцгарантії дітям під опікою і самотнім пенсіонерам, які досягли 80 років

Геноцид і порушення прав кримських татар: ВР проголосувала за невідкладне звернення в міжнародні організації

Україна – космічна держава, Зеленський і США, Аваков і правоохоронний комітет – "ІнфоВечір"

Зґвалтування в Кагарлику, стрілянина в Броварах: Аваков не прийшов на засідання комітету ВРУ – включення

Мешканці Кагарлика щонайменше 5 разів скаржилися на вчинення злочинів місцевою поліцією

Авакова викликають у Раду звітувати за розслідування резонансних справ