"Аваков має піти у відставку". У парламенті від ранку лише й розмов про можливе звільнення міністра внутрішніх справ. У "Голосі" вимагають усунути чільника МВС із посади через провалену реформу відомства. Вже й почали збір підписів. А у "Європейській солідарності" пішли далі – підписи збиратимуть за відставку всього Кабміну. Мовляв, непрофесійний. Серед "Слуг народу" консолідованої позиції немає. Підсумки парламентського дня підіб'є кореспондентка "5 каналу" Ірина Сисак.
Карантин послаблюють і у Верховній Раді. Парламент повертається до звичного режиму роботи. Частково зняли обмеження і для ЗМІ, тепер оператори працюють на балконі для преси.
Та не всі. Впускають за спеціальними перепустками і лише 30 осіб. А журналісти і далі працюють чи то під Радою, чи в кулуарах 3-го поверху. Там дивляться і засідання. Вівторкове розпочалося із заяви фракції "Голос". Вимагають: Арсена Авакова відправити у відставку. Бо поліція не реформована, а міністр – "давно неефективний".
"Є людина, яка винна в тому, що система не відреагувала, ім'я – Арсен Аваков. За 6 років мав час, аби зробити ті зміни в поліції, але їх не відбувається, фасадна реформа поліції не змінила системи", – каже Інна Совсун, народна депутатка, "Голос".
Несподівано проти міністра внутрішніх справ виступає "Слуга народу" Євген Шевченко. З трибуни заявляє – Авакову треба піти. І так, за його словами, вважає більшість фракції.
"У фракції майже всі депутати незадоволені діяльністю міністерства внутрішніх справ. Цей безлад треба припиняти", – говорить Євген Шевченко, народний депутат, "Слуга народу".
Виступ Шевченка гучними оваціями не вітають. Вже в кулуарах той розповідає: його колеги, напевно, бояться виступити проти міністра.
"Просто є депутати, які боятися, з огляду на те, що Арсен Борисович така фігура, що може завести папочку на депутата, переслідувати його і так далі, все депутати розуміють, що відбувається", – розповідає Євген Шевченко.
У "Слузі народу" колезі дивуються. Запевняють – говорити від фракції Шевченка не уповноважували. Самі ж чекають п'ятниці – тоді Аваков прийде звітувати на годину запитань до уряду.
"Жодної консолідованої позиції по відставці Авакова немає. Людина може вийти за трибуну і свою суб'єктивну позицію розказати. Як будуть розвиватися події, побачимо в п'ятницю, він доповість по останніх подіях і взагалі по реформі, бо останні події це вже наслідок", – каже Ірина Верещук, народна депутатка, "Слуга народу".
У "Голосі" ж збирають підписи – понад 50 нардепів уже черкнули в документі за звільнення чільника МВС.
"Більше ніж 50, менш як 60. Це фракція "Голос", "Слуга народу", ще деякі з депутатських груп, з "Європейської солідарності" не було підписів", – говорить Володимир Цабаль, народний депутат, "Голос".
Жодного підпису від "Європейської солідарності". Там упевнені – у відставку має піти не лише Аваков, а й увесь уряд. Бо з обіцянками та виходом із кризи – не справляються.
"Після того, як валиться по всіх напрямках, стало зрозуміло, що другий уряд Зеленського треба теж відправляти у відставку, а не висмикувати по одному і займати час", – вважає Артур Герасимов, співголова фракції "Європейська солідарність".
Тому нині фракція офіційно ініціювала процес висловлення недовіри і подальшої відставки усього Кабміну. Відповідний лист уже надіслали спікеру.
"Звернення від "ЄС" надійшло в секретаріат ВР і, якщо не буде знову таких шахер-махерів, ми маємо отримати підписні листи і почнемо збирати підписи", – розповідає Володимир Ар'єв, народний депутат, "Європейська солідарність".
Наблизити відставку Кабміну, вважають в опозиції, може й провальна програма дій уряду. Під куполом її розглядатимуть у четвер. Як уже заявили в монобільшості – відправлять на доопрацювання. Документ на 9 сторінок розкритикували фракції меншості та забракували 13 парламентських комітетів.
Ірина Сисак, Евеліна Михайленко, Юрій Усік та Сергій Клименко, "5 канал"