Кількадесят ярмаркарів протестують у Рівному. Вуличні торговці просять дозволити їм продавати крам. Обурюються, що інші ринки вже працюють. Місцеві ж чиновники пояснюють, в області високий рівень захворюваності на коронавірус. Тож торгівля дозволена лише продуктовим ринкам, де є можливість дотримуватися карантинних заходів. Аргументи сторін вислухали журналісти "5 каналу".
Учасниця акції Надія Михайлова вже кілька років торгує на цій ятці просто неба. Нині продає розсаду для городини. Бідкається, через карантин її крам майже зіпсувався, і не розуміє, чому заборона торгівлі поширюється на їхні торгові ряди, які мають статус ярмарку.
"Якщо я стою під відкритим небом. Це у мене поганий ларьок? Подивіться. Я ж не торгую із землі", – каже Надія Михайлова, продавчиня.
На території ярмарку працюють зо 3 сотні людей. Гуртом зібралися, щоби висловити протест проти заборони торгівлі.
"У Луцьку, у Києві, кругом ярмарки повідкривали, люди працюють. Так само тут, люди стоять на тротуарі і торгують, ні скринінга, ні контролю. Нічого. Ми просимо повернути нам наші місця, де ми працювали і де ми вже не один рік стоїмо", – говорить Богдан Коток, учасник акції.
Натомість у чиновників є свої аргументи. У регіоні високі показники захворюваності на COVID-19. Тож іти на поступки торговцям не готові.
"Я розчарую всіх. В карантин вони точно торгувати не будуть. Ба більше, ми плануємо вулицю Шевченка зробити проїзною. Тому торгівлі там у перспективі не буде ніякої", – розповідає Володимир Хомко, міський голова Рівного.
"Потрібно, щоб упродовж 7 днів кількість хворих в області не перевищувала 150 людей. У нас буквально за 3 дня – 170 людей", – говорить Сергій Подолін, перший заступник голови Рівненської ОДА.
Водночас, щоб не залишати торговців без заробітку, чиновники запропонували їм інші місця. Також порадили мітингарям змінити статус з ярмарку на продовольчий ринок, адже останнім дозволили працювати ще в середині травня.
Сніжана Юр'єва, Рівне, "5 канал"