Карантин у Львові
Карантин у Львові 5 канал

У Львові більшість не дотримується карантину, а спортсмени вийшли під міську раду з протестом – подробиці

Читайте по-русски
Маски чи респіратори стали не стільки засобом захисту, скільки аксесуаром до образу

У Львові спостерігають самовільний вихід деяких мешканців із карантину. Місцеві дедалі більше нехтують обмеженнями. І це попри те, що в місті та області офіційні послаблення відтермінували щонайменше до п'ятниці, саме через велику кількість хворих на COVID-19. 

Під стінами львівської міськради мітингують шанувальники спорту. Керівники секцій, власники спортзалів та професійні спортсмени вимагають чиновників послабити карантин та дозволити їм відновити тренування.

"Маршрутки, де про санітарні умови взагалі не можна говорити, працюють усі супермаркети, де також ми всі бачимо, що там робиться, тобто це дозволено, а тренувати дітей не дозволено. Це якісь подвійні стандарти. Спортсмени – це найбільш дисципліновані громадяни нашого суспільства, тобто нам скажуть мити руки, буде мити 5 разів під час тренування", – наголосив учасник акції Олександр Король.

"Я не розумію, коли працюють взуттєві магазини, то чому не дозволяють тренуватися в секції, в принципі небезпека в нас не найбільша", – переконує мітингар Сергій Мутін.

На відкриття у Львові досі чекають кінотеатри, фудкорти, дитячі садки, розважальні центри та міжміський громадський транспорт. Усі решта активно працюють. Не страждають від браку відвідувачів літні тераси ресторанів, ринки, супермаркети та торгові центри. Містом проводять екскурсії, працюють візові центри. Тут знімальна група "5 каналу" помітила найбільше скупчення людей без масок.

"Його нема так розповсюджено. А в масці я не буду, бо людина вдихає свій вуглекислий газ. Я не збираюся в тому постійно ходити", – заявила мешканка Івано-Франківська Марія.

"Не боюся я заразитися, і від людей стараюся подалі стояти, щоб їх не заразити", – каже львів'янин Володимир.

Засобами особистої гігієни львів'яни стали користуватися рідше. Гумові рукавиці надягає лише дехто у супермаркетах. Маски чи респіратори стали не стільки засобом захисту, скільки аксесуаром до образу. Немає ажіотажного використання й антисептиків.

"Я вважаю, що то ще за скоро. Я бачив по ТВ. У нас COVID-19 не зменшується, а збільшується, просто треба до того з розуміння віднестися, щоб люди зрозуміли, що себе треба берегти", – переконаний Ігор Борщ.

Кількість хворих на COVID-19 у Львові та області не зменшується. Щодоби в середньому фіксують до пів сотні нових інфікованих. Епідеміологи кажуть: усе – через послаблення карантину та нехтування засобами особистого захисту.

"Так, як ми зараз бачимо, люди не дотримується маскового режиму, соціальної дистанції, тому це може призвести до того, що реєструватимуть нових і нових хворих. Людина має мати свою соціальні відповідальність, відповідальність перед іншими", – пояснила епідеміологиня Департаменту охорони здоров'я Львівської ОДА Оксана Пушкарьова.

Через епідемситуацію місцеві штаби з ліквідації коронавірусу вирішили подовжити карантин без будь-яких пом'якшень щонайменше до 5 червня.

"Динаміка поки що ні разу не опустилася нижче, тільки має тенденцію до збільшення. Ті заходи, які прийняла комісія щодо відкриття ряду об'єктів та відкриття майданчиків інших закладів по місту Львову, як бачимо, не спричинила до покращення епідситуації, а навпаки її загострює", – зауважив головний санітарний лікар Львівської області Роман Павлів.

Чи пом'якшать карантин у Львові, залежатиме від динаміки захворюваності впродовж тижня. Експерти наголошують: особливо на це впливає дотримання мешканцями Львівщини карантинних правил.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львів, "5 канал"

Салони переповнені, люди стоять: як останні автобуси повертаються в Україну – ФОТО

Попередній матеріал
Спільна пресконференція голів МЗС України Дмитра Кулеби та Німеччини Гайко Мааса
Наступний матеріал
Геноцид і порушення прав кримських татар: ВР проголосувала за невідкладне звернення в міжнародні організації
Loading...

На Рівненщині 7 медиків заразилися COVID-19 від жінки з переломом

Коронавірус у ЗСУ: зафіксовано 10 нових випадків

COVID-19 у світі: прем'єра Румунії оштрафували за порушення карантину, в Італії нових хворих – найменше з кінця лютого

Коронавірус у Києві: за добу підтвердили 28 випадків, із них п'ять – у медиків

"Укрзалізниця" виходить із карантину: чому обурюються пасажири та як тепер працюють вокзали

Три області України поки що не отримали дозволу на відновлення міжобласних автомобільних перевезень