Депортація кримських татар
Депортація кримських татар styler.rbc.ua

Геноцид і порушення прав кримських татар: ВР проголосувала за невідкладне звернення в міжнародні організації

Читайте по-русски
Рада закликала міжнародну спільноту визнати геноцид кримських татар і тиснути на РФ

Верховна Рада прийняла постанову про звернення парламенту до ООН та інших міжнародних організацій щодо вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу та засудження порушень Росії  прав і свобод кримських татар. Постанову ухвалили на засіданні парламенту 2 червня.

"Про звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського парламенту, парламентської асамблеї Ради Європи, парламентської асамблеї ОБСЄ, парламентської асамблеї НАТО, парламентської асамблеї ОЧЕС, урядів і парламентів держав світу щодо вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу та засудження порушень Російською Федерацією, як державою-агресором, прав і свобод кримськотатарського народу", – йдеться в документі.

Проєкт постанови зареєстровано за № 3449. Її підтримали 310 народних обранців. Вона набирає чинності з дня її прийняття.

"Кримські татари рішуче і безкомпромісно стали на бік єдності України проти Російської агресії, і ми повинні це цінувати. Сьогодні кримськотатарський народ залишається у важких умовах окупації і щоденних систематичних репресій з боку окупаційного режиму. Попри це, кримськотатарський народ обрав шлях не насильницької боротьби проти окупанта і агресора, що вимагає особливої мужності", - зауважив нардеп Олександр Мережко.

"Я хочу, щоб ми спільно пам’ятали цю трагедію, що ми власне один народ і голосно в світі могли говорити, хто цей окупант, хто ворог і хто той, хто приносить геноцид до вас в оселю і до нас в оселю", - наголосила депутатка "Голосу" Соломія Бобровська.

Голова ВР Дмитро Разумков має невідкладно направити текст звернення.

Нагадаємо, 18 травня у День вшанування пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, президент України погодив призначення Еміне Джапарової у керівництво Міністерства закордонних справ України.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба пояснив, якими питаннями у дипвідомстві опікуватиметься його заступниця Еміне Джапарова.

 

Попередній матеріал
У Львові більшість не дотримується карантину, а спортсмени вийшли під міську раду з протестом – подробиці
Наступний матеріал
Третій етап послаблення карантину на Дніпропетровщині: як почали працювати спортзали
Loading...

Обшуки у кримських татар: в анексованому Криму окупанти прийшли до 65-річної жінки

Чому кримчани не потрапляють до списків обміну та скільки коштує звільнення з полону? – "СтопРеванш"

У Криму оголосили в розшук звільненого Бекірова

Фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір" Сейтосманова етапували в Росію

"У "портфоліо" буде не лише Крим": як коментують Кулеба та Джапарова її призначення в МЗС

Німеччина закликала Росію припинити переслідувати кримських татар