Затримані кримські татари в Москві
Затримані кримські татари в Москві Facebook/Крымская солидарность

Німеччина закликала Росію припинити переслідувати кримських татар

Читайте по-русски
Берлін занепокоєний репресіями проти понад восьми десятків кримських татар, яким висувають сумнівні звинувачення

Припинити переслідування кримськотатарського народу і забезпечити його права закликала Росію Німеччина. Відповідне звернення з'явилося на сайті тамтешнього МЗС, передає "5 канал".

Берлін занепокоєний репресіями проти понад восьми десятків кримських татар, яким висувають сумнівні звинувачення. За словами авторів тексту, 76 років тому кримці пройшли крізь величезні страждання, коли за наказом Сталіна були депортовані, втратили сім'ю і друзів. Нині ж знову переживають утиски й приниження.

"Після анексії Кримського півострова Росією, яка була порушенням міжнародного права, становище кримських татар різко погіршилося. Вони є жертвами систематичного залякування й утисків та не можуть вільно сповідувати свою віру. Меджліс, центральний орган самоврядування, як і раніше заборонений, незважаючи на тимчасовий наказ Міжнародного суду ООН. Багато кримських татар покинули свою Батьківщину, яку нещодавно здобули. Ми закликаємо Росію повністю гарантувати права кримськотатарської меншини", наголосили в МЗС Німеччини.

Нагадаємо, Служба безпеки України оприлюднила документи з архівів Комітету державної безпеки, пов'язані з геноцидом кримських татар у радянські часи.

Попередній матеріал
Якби інтерв'ю з Гіркіним і Поклонською були спецоперацією СБУ, Гордон мав би вже видалити його з мережі – Бутусов
Наступний матеріал
Під Кабміном зібралися батьки – вимагають відкрити дитячі садочки
Loading...