Програма Гордона
Програма Гордона Гордон

Якби інтерв'ю з Гіркіним і Поклонською були спецоперацією СБУ, Гордон мав би вже видалити його з мережі – Бутусов

Читайте по-русски
Держава зобов'язана надати вичерпне роз'яснення з цього приводу, щоб ніяких питань не залишилося, наголосив Бутусов

Інтерв'ю з Наталею Поклонською та Ігорем Гіркіним були зроблені у співпраці зі Службою безпеки України. Про це заявив їх автор, журналіст Дмитро Гордон.

У відповідь на шквал критики він записав відеозвернення. Каже: під час інтерв'ю йому вдалося витягнути із Поклонської та Гіркіна інформацію щодо їхніх злочинів в Україні. Це може допомогти слідству. Відеозаписи цих розмов можуть стати в Гаазі одними з головних свідчень у справі про анексію Криму і війни на Донбасі.

Гордон твердить, що навіть отримав подяку від заступника генерального прокурора Гюндуза Мамедова. У коментарі "Цензор.НЕТ" той заявив, що журналістам треба дякувати, а не критикувати за ті свідчення, які почули правоохоронці. Акції протесту під своїм офісом Дмитро Гордон назвав незаконними і вимагає прийти і прибирати за собою. Також чекає вибачень.

"Інтерв'ю з Наталею Поклонською і з Ігорем Гіркіним були зроблені мною в співдружності з українськими спецслужбами. Ніколи ніхто в Україні не опитував ні Поклонську, ні Гіркіна щодо зради і злочинів, які були скоєні за участю цих людей на території України. Ці свідчення Поклонської і Гіркіна стануть одним з основних свідків на процесі у справі про анексію Криму і розв'язуванні кривавої бійні на Донбасі", – заявив Гордон.

Водночас головний редактор "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов пояснив, як ставляться до інтерв'ю з терористами в країнах, де ця проблема також гостра, як в Україні.

Відповідно до закону Ізраїлю про боротьбу з терором, прийнятому у 2016-му році, будь-яка співпраця з терористами, будь-яке повідомлення, яке може бути витлумачено як схвалення терористів в інтернеті, є кримінальним злочином. Мінімальне покарання три роки в'язниці. У Туреччині ряд журналістів, які опублікували матеріали про курдських терористів, засуджені до тюремного ув'язнення. Попри необмежену свободу слова у США, влада заборонила публікацію інтерв'ю з терористами і журналісти цю заборону дотримуються.

Крім того, Бутусов роз'яснив, що повинно бути зроблено в цьому випадку, щоб ситуація увійшла в правове русло, якщо, звичайно, держава і справді збирається надати підтримку Дмитру Гордону:

  • Служба безпеки повинна вивчити матеріали і винести ухвалу – є підстави для відкриття кримінальної справи за пособництва тероризму, або це було погоджено?
  • Генеральний прокурор Ірина Венедіктова повинна зробити заяву про оцінку даної ситуації.

Ці інтерв'ю повинні бути видалені самим Дмитром Гордоном із відкритого доступу, оскільки інформація отримана, долучена до матеріалів кримінальної справи і необхідності зберігати її онлайн уже немає. Продовження ротації інтерв'ю Поклонської і Гіркіна це підтримка тероризму, і це неприпустимо.

  • Комітети Верховної Ради з питань свободи слова та з питань правоохоронної діяльності повинні розглянути ситуацію на своїх засіданнях, дати правову оцінку, і підготувати нову редакцію закону про боротьбу з тероризмом, який би був заснований на сучасних зразках, таких як в Ізраїлі, і давав би вичерпні трактування такого роду ситуацій, щоб суспільство побачило намір держави врегулювати проблему законним шляхом.

На думку головного редактора "Цензор.НЕТ", будь-які дії громадян України в інтересах правоохоронних органів, які викликають конфлікт із законом, повинні бути оформлені в письмовому вигляді, а відповідальність посадових осіб, які взяли на себе таку відповідальність, повинна бути засвідчена в рамках прокурорському нагляду. Якби такого роду заява була зроблена перед публікацією інтерв'ю, питань би не було. І тепер держава зобов'язана надати вичерпне роз'яснення з цього приводу, щоб ніяких питань не залишилося, наголосив Бутусов.

Нагадаємо, воєнний злочинець Ігор Гіркін дав інтерв'ю у програмі Дмитра Гордона. Після скандального інтерв'ю з сепаратисткою Наталію Поклонською український медійник вирішив поспілкуватись онлайн з одним із ватажків терористів, які розпочали війну на сході. Ігор Гіркін керував захопленням Слов'янська. Він був першим так званим міністром оборони терористичної ДНР, але згодом виїхав до Росії. В Україні проти нього відкриті справи за тероризм, порушення суверенітету і територіальної цілісності України, катування і умисні вбивства. А Нідерланди тим часом оголосили Гіркіна в міжнародний розшук як особу, причетну до збиття "Боїнга MH-17".

"5 канал" уже отримав коментар від прес-служби СБУ.

Попередній матеріал
"Чинні окупанти – прямі нащадки Сталіна": як у Києві відбувся автопробіг до Дня пам'яті жертв геноциду кримських татар
Наступний матеріал
Німеччина закликала Росію припинити переслідувати кримських татар
Loading...

"Побєдобєсіє" та сепаратистські лозунги: як в Одесі проходить 9 травня (оновлено)

Верховний Суд визнав справедливим вирок організаторці псевдореферендуму в Донецьку

Скандальному єпископу МП Гедеону повернули українське громадянство

Допомагав Росії окуповувати Крим: у Чернігові сепаратиста таємно зробили єпископом УПЦ МП

За справу ексочільниці Слов'янська Штепи взявся уже 6-й суд – подробиці

"Чергова провокація" – реакція України на офіційне запрошення до Чехії представників псевдокримськотатарської організації