Акція під ВР
Акція під ВР 5 канал

"Російські лапті Разумкову" та збір підписів за відставку Авакова: як пройшов парламентський день у Раді

Читайте по-русски
Як зі своєю роботою справляється міністр внутрішніх справ, він розповість у п'ятницю під час години запитань до уряду

Акція на підтримку мовного закону та чергова пропозиція звільнити Авакова. Депутатські фракції зібрались у перший день літа на погоджувальну раду. І поки народні обранці планували тижневу роботу, під стінами Ради тривала акція "Лапті-реваншу". Активісти вийшли через висловлювання Дмитра Разумкова щодо мовного закону. А от депутати меншості виступили за звільнення з посади міністра внутрішніх справ. Про парламентський день – розкаже кореспондентка "5 каналу" Ірина Сисак.

"Російські лапті – Дмитру Разумкову". Символічний подарунок спікеру парламенту принесли активісти "Руху опору капітуляції". Прихопили й промовисті плакати.

"Останнє висловлювання Разумкова щодо зміни до закону про мову – це вже остання крапля. Ми вирішили заснувати премію "лапоть реваншу" для представників руського міра", – говорить Павло Білоус, співкоординатор "Руху опору капітуляції".

Перші "лапті" спікеру – за висловлювання проти мовного закону. В одному з інтерв'ю Дмитро Разумков заявив, що документ треба змінювати. Обурені активісти вважають інакше.

"Мовний закон є абсолютно оптимальний для суспільства. Ці всі заяви – явне підігравання Кремлю. Якому постійно чухається питання мови. І вони вимагають від української влади змінити гуманітарну політику", – каже Сергій Пархоменко, співкоординатор "Руху опору капітуляції".

До учасників акції не вийшов, але пізніше заявив – від своїх слів не відмовляється. Ревізію закону про мову робити треба, але що саме змінювати – не уточнює.

"Ваші колеги мені поставили запитання: чи я вважаю, що необхідні зміни до мовного закону. Я сказав "так". Є питання, які повинні влаштовувати всіх", – говорить Дмитро Разумков.

А поки не влаштовують – у залі зміни до закону не з'являться. А от за що парламентарії візьмуться цього тижня, то це програма дій уряду. Документ на 9-ти сторінках завернули на доопрацювання 13 комітетів та суворо розкритикувала меншість.

"Написання пустопорожнього тексту програми діяльності уряду", – каже Тарас Батенко, співголова депутатської групи "За Майбутнє".

"Друзі, ви що, всю країну перетворили на "95 Квартал"? Ну зупиніться вже", – закликає Юлія Тимошенко, голова фракції "Батьківщина".

Шкільним рефератом програму уряду називають у фракції "Голос", і щоб Кабмін керував краще – власноруч розробили інтерактивну програму.

"Програма уряду для "чайників". Ми у зручній для уряду формі із слоганами написали, що їм треба робити, щоб врятувати країну", – каже Ярослав Железняк, народний депутат, "Голос".

"Про невтішну позицію комітетів будемо голосувати за ту програму, що є", – говорить Дмитро Разумков, голова Верховної Ради.

А от за відставку міністра внутрішніх справ не голосуватимуть, запевняє спікер. Хоча й депутати від опозиції вимагають – після останніх резонансних справ у Кагарлику та Броварах Арсен Аваков має покинути нагріте за 6 років крісло.

"Той жах, який сьогодні відбувається по поліцейським відділкам і всій країні, відповідальність зі ці "ліхіє 90-тиє" несе Зеленський і його команда, яка взяла на себе відповідальність і за цей уряд, і за міністрів в уряді", – говорить Ірина Геращенко, співголова фракції "Європейська солідарність".

"Вимагаємо відставки голови міністерства внутрішніх справ Авакова і ми будемо ініціювати збір підписів за цим документом, щоби внести його на розгляд Ради", – заявляє Ярослав Железняк, народний депутат, "Голос".

На заваді збору підписів законодавча колізія. Як заявив Дмитро Разумов, ініціювання відставки міністрів чітко не врегульоване. Тому зійшлися на іншому.

Як зі своєю роботою справляється міністр внутрішніх справ – Арсен Аваков розповість у п'ятницю під час години запитань до уряду. Заслухати його звіт щодо останніх резонансних справ вирішили депутати під час погоджувальної Ради.

"І Бровари, і Кагарлик. Можливо, доповісти про стан розслідування, щодо обставин загибелі Давиденка. Є багато питань, на які фахово дасть відповідь Арсен Аваков", – каже Олександр Корнієнко, перший заступник голови фракції "Слуга народу".

Ірина Сисак, Юрій Усік, "5 канал"

Попередній матеріал
Зґвалтування в Кагарлику, стрілянина в Броварах: Аваков не прийшов на засідання комітету ВРУ – включення
Наступний матеріал
Україна – космічна держава, Зеленський і США, Аваков і правоохоронний комітет – "ІнфоВечір"
Loading...

"Разумкову – лапті": активісти провели акцію під Верховною Радою через заяви спікера

Ще один нардеп від "Слуги народу" захворів на COVID-19

"Це допомога Путіну і його окупації": у "ЄС" відреагували на заяву Разумкова про зміни до мовного закону

Зґвалтування в Кагарлику: голова комітету ВР пояснив, чому справу розглянуть на закритому засіданні

Ґвалтування в Кагарлику: комітет Ради збереться на закрите засідання

Подвійне громадянство: нормальна практика чи легалізація російських паспортів в ОРДЛО