Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Кадрові зміни в уряді: як реагували депутати на призначення Стефанішиної та Ткаченка – включення

Читайте по-русски
Нардеп від "ЄС" Олексій Гончаренко заявив про конфлікт інтересів

Ольга Стефанішина – віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, Олександр Ткаченко – міністр культури. Нових урядовців парламентарі сприйняли неоднозначно. Кореспондентка "5 каналу" Ірина Саєвич спілкувалася із депутатами.

У партії "Голос" одразу заявили, що голосувати за призначення не будуть. Не голосували також у "Євросолідарності".

Депутат від "ЄС" Олексій Гончаренко заявив про конфлікт інтересів. Каже, що родині Ткаченка належить 49% власності Одеської кіностудії, інший 51% належить державі.

"Компанія, власником якої є пан Ткаченко, судиться ще за 12% акцій. І вже першу інстанцію виграла. Тобто виходить так: компанія, власником якої є пан Ткаченко, судиться з Мінкультом, на чолі якого є пан Ткаченко, за 12% державних акцій. Все це підтримав комітет з питань гуманітарної політики на чолі з Ткаченко. Якщо це не конфлікт інтересів, то як це назвати?" – заявив депутат "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.

У "Слузі народу" призначенням радіють.

"Я голосувала за. Ви бачили, він набрав необхідну кількість голосів. Відповів щодо Одеси, кіностудії. Сказав, що зараз його акції будуть продані. Не буде конфлікту інтересів. Я сподіваюся, це буде зроблене швидко", – наголосила депутат від "Слуга народу" Ірина Верещук.

Проголосували також за законопроєкт про боротьбу з організованою злочинністю. Відтепер є можливість притягувати до вини кримінальних авторитетів, якщо вони не беруть напряму участь у злочині. Треба буде довести, що людина займається координацією або збором коштів.

Навколо цього законопроєкту точилися дискусії. У "Голосі" та "Євросолідарності" заявили, що розширення повноважень поліції, передбачене цим законом, може призвести до того, що його використовуватимуть для боротьби з політичними опонентами.

Антон Геращенко запевнив, що ці побоювання передчасні.

"Цей закон потрібен винятково для боротьби з кримінальними організованими угрупуваннями. Спроби видати цей закон за такий, що когось будуть притягувати до відповідальності за зустрічі на вулиці, це дурість. Для того, щоб довести провину, використовуватимуть аудіо- та відеодокази. А також свідчення агентів", – заявив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

"Також мають бути кадрові зміни в цьому напрямі в Нацполіції. Я думаю, що перший результат маємо побачити за кілька місяців. Коли "злодії в законі" матимуть перші провадження та побачимо кількість"злодіїв у законі", які полишать територію України", – сказав Денис Монастирський, голова комітету ВР з питань правоохоронної діяльності.

Детальніше дивіться у включенні.

Нагадаємо, Виборчий кодекс планують змінити у Верховній Раді. Відповідний законопроєкт ухвалили в першому читанні депутати.

Попередній матеріал
Рада хоче змінити Виборчий кодекс: законопроєкт ухвалили в першому читанні – подробиці
Наступний матеріал
Російські окупанти обстріляли позиції ООС під Оріховим та Новгородським
Loading...

Рада хоче змінити Виборчий кодекс: законопроєкт ухвалили в першому читанні – подробиці

Комітет Ради підтримав кандидатуру Ткаченка на посаду очільника Мінкульту – подробиці

Бійки українських депутатів потрапили в рекламу театру Ла Монне в Бельгії – відео

Штраф або попередження: пішоходів хочуть карати за відсутність світловідбивної стрічки в темний час доби

Шмигаль вніс у Раду подання на призначення нових міністрів – кого саме

"Надважливий" закон: ВР дозволила українцям змінювати своє по батькові