Чому не варто пити каву зранку – вчені

Вживання кави після пробудження вже стало певною традицією для багатьох людей зі всього світу.

Однак, на думку вчених, ця звичка є неправильною. Про це розповіли на YouTube-каналі AsapSCIENCE.

Найкращим часом для вживання кави є той період, коли наш мозок здатен до ефективного використання кофеїну. На думку вчених, ранок для цього не підходить.

Справа в тому, що вживання напою в цю пору нівелює ефект кави, а також провокує швидке звикання нашого організму до цього напою.

Відомо, що кортизол є одним із найважливіших гормонів, завдяки якому нормалізуються циркадні ритми і цикли сну, тобто бадьорості. Саме завдяки йому ми знаходимо сили прокинутися.

В основному найвищий рівень кортизолу спостерігається у людей зранку, а ось найнижчий – увечері, що не дивно, бо саме в цю пору є втома і бажання спати.

Кава
Кава
Фото: Shutterstock

Читайте також: Лікарі назвали 3 головні помилки, які ми робимо за сніданком

Якщо регулярно вживати кофеїн зранку, то наш організм починає гірше виробляти кортизол, що спровокує недостатню або надмірну кількість цього гормону. Вживання чашки кави вранці безпосередньо впливає на те, що ми не отримуємо від кофеїну необхідний ефект.

Більш того, із часом наш організм вимагає ще більшу дозу кофеїну замість того, щоб кортизол спокійно виконував свої функції. Саме так ми розвиваємо нашу залежність від кави.

Якщо ви спали необхідну кількість часу, але після пробудження вам здається, що вам важко прокидатися, то цілком імовірний є порушення природного циклу кортизолу. Також є проблема в тому, що при звиканні організму до кофеїну для ефекту наше тіло потребує вживання все більшої кількості кави.

Читайте також: Ранній сніданок запобігає появі діабету 2 типу – вчені

Кава
Кава
Фото: Shutterstock

Більшість людей вживають каву між 6 та 10 годинами ранку, але, на думку експертів, це найгірший час для цього напою. Для отримання максимальної користі від кави вони рекомендують пити її приблизно від 10 ранку до полудня або від 14.00 до 17.00.

Також у цьому випадку ми не порушимо основні ритми організму і не виробимо звикання до цього напою, якщо будемо помірно його вживати. 

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, які продукти варто їсти, щоб краще висипатися.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше