Грудне вигодовування

Як грудне вигодовування впливає на роботу мозку дитини – дослідження

lansinoh.ua

Для якісного вивчення цього питання було залучено понад 9 тис школярів

Всесвітня організація охорони здоров'я провела дослідження, за результатами якого висунула твердження, що грудне вигодовування сприяє покращенню роботи мозку дитини. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Frontiers.

Для якісного вивчення цього питання вчені залучили понад 9 тис школярів з США у віковому проміжку 9-11 років. Від їхніх матерів вони отримали дані про частоту грудного вигодовування в дитинстві та спостерігали за ними.

З плином часу вчені помітили, що діти, які споживали молоко матері мають вищі когнітивні здібності навідміну від тих, кого годували спеціальною сумішшю. 

Враховувалась навіть тривалість періоду грудного вигодовування. Чим довше воно тривало (до 7-12 місяців), тим вищими виявилися дані нейрокогнітивних тестів. 

З цих даних науковці зробили висновок, що материнське молоко містить у собі важливі елементи – арахідонову (ARA) та докозагексаєнову кислоти (DHA), яких потребує дитячий мозок. Ці дві речовини виробляються в організмі жінки упродовж усього терміну її вагітності. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що виявлено причину появи синдрому раптової дитячої смерті.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше