Недосип

Психологи розповіли, чи дійсно часте зітхання є симптомом депресії – дослідження

Shutterstock

У експерименті взяли участь понад 500 осіб

Психологи з університету Арізони провели дослідження та визначили, чи дійсно часте зітхання відображає негативний емоційний стан людини. Як повідомляє "Дивогляд", результати були опубліковані у Journal of Personality Research.

Для проведення дослідження було залучено 510 осіб. Упродовж певного часу вони носили спеціальні пристрої, що записують навколишні звуки. За допомогою них вчені зуміли виміряти кількість зітхань кожного з учасників і за цими даними оцінили їхній емоційний стан: депресія, стрес, втома. 

"Зітхання – це поширена невербальна поведінка, і було чудово мати можливість переглядати дані, які фіксують, як часто люди роблять це за допомогою аудіозаписів на своїх телефонах", – розповів автор дослідження Олександр Денверс.

Проаналізувавши інформацію, психологи зробили висновок, що зв'язок між частими зітханнями людини та високим рівнем її негативних емоцій відсутній. Єдине, про що можуть сказати пришвидшені зітхання людини – зміна настрою. 

"Висновком нашого дослідження є те, що люди, які більше зітхають, не страждають. Вони також не є тривожними або біль самотніми. Існувала невелика тенденція до того, що люди, які зітхали більше, були лише втомленими", – додав автор.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як вік впливає на переносимість похмілля.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше