Вірус, ілюстративне фото

Американські вчені знайшли новий спосіб боротьби з раком

Depositphotos

Завдяки цьому стане можливо завадити появі невиліковних ракових хвороб

Група вчених-хіміків з американського університету Пердью, що у штаті Індіана, знайшли новий спосіб боротьби з невиліковними раковими хворобами. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Phys.org.

Вони синтезували сполуки, що містяться в кущі ятрофа куркас, та з'ясували, що вони мають здатність до блокування ракових клітин в організмі людини за допомогою  рідкісного фермента – куркузона D, який може допомогти боротися з білком, виявленим при багатьох формах раку, або ж взагалі завадити його появі.

Річ у тому, що куркузон D є першим інгібітором білка BRAT1, який має незамінні хімічні властивості.

"Ми були заінтриговані його біологічною функцією. Він показав досить сильну протиракову активність і може привести до нових механізмів боротьби з раком", – зазначають вчені. 

Хіміки випробували ці сполуки на клітинах раку грудей, які за мить створюють численну кількість ДНК. В результаті вони виявили, що куркузон D сприяє їх швидкому притлумленню.

Враховуючи це, вчені дійшли думки: якщо вони зможуть зашкодити ДНК ракових клітин, то, відповідно, зможуть завадити появі та розвитку раку.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені розповіли про ризики повторного зараження на коронавірус у молоді

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ