Люди в масках

Чому зараз потрібно носити маски навіть надворі – науковець

Shutterstock

Новий штам коронавірусу виявився набагато агресивнішим

Вимога влади носити захисні маски на вулиці є цілком виправданою. На цьому наполягає старший науковий співробітник відділу фізики біологічних систем Інституту фізики НАНУ Семен Єсилевський.

У своєму Facebook науковець пояснив, що британський штам набагато заразніший, ніж "дикий" минулорічний. Він передається значно легше і навіть швидкоплинні контакти з носієм зараз набагато небезпечніші, ніж раніше.

"По-перше, на жвавій вулиці неможливо тримати дистанцію в 1.5 м. За пару хвилин на вас встигнуть дихнути з десяток чоловік з досить близької відстані. Так, контакти швидкоплинні, по кілька секунд, але їх багато. При такій фонової захворюваності як у нас зараз, ймовірність бути "обдиханим" носієм вельми істотна", - вважає Єсилевський.

Учений також звернув увагу на те, що біля входів у приміщення утворюються своєрідні "буферні зони" — люди там зупиняються, щоб одягнути чи зняти маску. В таких скупченнях підвищується ризик інфікування. Особливо небезпечними є входи у супермаркет, під’їзди, ліфти, вестибюлі метро.

Звичайно ж, коли людина наодинці прогулюється у парку, чи бігає на стадіоні — маска ні до чого. Але варто взяти до уваги, що на вихідних міські парки мало відрізняються від оживленої вулиці.

Нагадаємо, напередодні у КМДА пояснили, де киянам треба обов'язкиво носити маску.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ