Розбите серце

Учені знайшли зв'язок між групою крові та ризиком серцевого нападу

maccablo.com

У людей з певною групою крові інфаркти стаються значно частіше, ніж в інших

Учені виявили зв’язок між групою крові людини і ризиком виникнення серцевого нападу або зупинки серця. Про це пише Times of India з посиланням на кілька великих досліджень.

Дослідження від Американської кардіологічної асоціації, у якому взяло участь 400 тисяч людей, показало, що найбільш схильні до серцевого нападу люди з 2 і 3 групами крові. У середньому в них на 8% вищий ризик розвитку хвороби, ніж у людей з 1 групою крові.

Крім цього, у цих груп ймовірність розвитку тромбозу вен вища на 51%, а ймовірність розвитку тромбоемболії легеневої артерії - на 47%.

У людей з 2 групою крові на 11% вищий ризик зупинки серця, порівняно з 1 групою. А у 3 групи крові на 15% вищий ризик інфаркту міокарда.

При цьому, у людей з 1 групою крові більша схильність до високого артеріального тиску.

Раніше аналогічне дослідження, в якому взяли участь понад 1,36 мільйона людей, було проведено Європейським товариством кардіологів. Воно також показало, що люди, у яких не 1 група крові, на 9% більше схильні до ризику коронарних і серцево-судинних захворювань, особливо серцевих нападів.

Зазначимо, серед українців найпоширенішою групою крові є 2 (А). Частка таких людей становить аж 40%. У 37% українців 1 (О) група крові, у 17% - 3 (В). І лише 6% українців мають 4 (АВ) групу крові.

Нагадаємо, нещодавно лікарі нагадали про кілька неочевидних ознак, які можуть вказувати на серцевий напад.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ