Літні люди

Як уберегтися від передчасної смерті – експерти

Shutterstock

Негативні фактори забрудненого повітря можна компенсувати завдяки одному фактору

Американські вчені з’ясували, що проживання біля зелених насаджень і часті прогулянки в парках можуть стати компенсацією негативного впливу забрудненого повітря на здоров’я.

Внаслідок цього зменшиться ризик передчасної смерті, як сказано в прес-релізі, опублікуваному на MedicalXpress.

Експерти вивчили артеріальну жорсткість у дорослих учасників, які страждали від ожиріння, високого кров’яного тиску, діабету і високого рівня холестерину. Ці фактори поміщають людину в категорію середнього або високого ризику серцевих захворювань.

Вчені брали до уваги навколишнє середовище в місцях проживання учасників експерименту. Мова йде про рівень рослинності, концентрацію твердих частинок і озону в повітрі.

Ліс
Ліс
Фото: Shutterstock

Коли два останніх були на високому рівні, то добровольці мали більш жорсткі артерії. У людей, які живуть в районі з багатьма зеленими насадженнями, краще функціонували кровоносні судини.

"Хоча ми вже давно знаємо, що забруднення повітря негативно впливає на наші кровоносні судини, це дослідження показує, що ті, хто мешкає в більш екологічних районах, можуть бути менш постраждалими", – розповів професор медицини Аруні Бхатнагар.

Цікаво, що рослинність досить значно впливає на учасників навіть у тому випадку, якщо враховувати особливості їх способу життя.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як денний сон впливає на здоров’я.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ