Серце

Як виявити проблеми із серцем на ранньому етапі – експрес-тест

Shutterstock

Аби його зробити, вам знадобиться всього хвилина

Іспанські вчені вирішили створити швидкий та доступний тест, що дав би оцінку здоров'ю серця. Ці результати допоможуть виявити, яким пацієнтам потрібно якнайшвидше додаткове обстеження для діагностики ішемічної хвороби серця. Про це пише ESC

Під час дослідження науковці оглянули 165 осіб із симптомами ішемічної хвороби серця: час від часу у них виникали біль у грудях або задишка при фізичних навантаженнях. 

Учасники бігали на спеціальній доріжці з поступовим збільшенням навантажень. Після відпочинку вони мали швидко піднятися по сходах, проте не бігти. Науковці виміряли кількість витраченої енергії на виконання вправ. Для цього вони користувалися спеціальними одиницями вимірювання – метаболічними еквівалентами. 

Як виявилося, люди, які підіймалися на чотири прольоти сходів за 40-45 секунд, мали кращі показники витрати енергії – близько 9-10 МЕ. Відомо, що витрати такої кількості енергії під час занять здатні знизити ризик смерті на 10%. 

Особи, які підіймалися по сходах за 1,5 хвилини, витрачали менше 8 МЕ. Це вказує на збільшення ризику смерті протягом 10 років на 30%. Також знімки їхнього серця показали патологію. 

Завдяки таким результатам вчені визначили, що підйом сходами може бути експрес-тестом із виявлення порушень у серці людини. 

Раніше учені розповіли, скільки годин сну потрібно людині для здорового серця. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ