Вагітність

Чи може вакцина спричинити безпліддя: правда і міфи про вакцинацію від коронавірусу

Shutterstock

В МОЗ дали роз'яснення щодо деяких "побічних реакцій", які можуть впливати на жіноче здоров’я

Коронавірус з нами вже більше року. Але вакцини від нього ще нові, тому не дивно, що у багатьох людей вони викликають острах і недовіру.

Навколо вакцин проти COVID-19 ходить багато міфів: від зовсім безумних про вживлений чіп і контроль Білла Гейтса над свідомістю вакцинованих до більш правдоподібних. У МОЗ дали роз’яснення щодо деяких "побічних реакцій", які можуть впливати на жіноче здоров’я. Про це пише "Дивогляд".

Як впливає вакцинація на жіночий організм?

Немає жодних досліджень, які б свідчили про те, що жінки мають сильніші реакції на вакцину. Те, що повідомлення про побічні реакції від жінок надходять частіше, може бути пов'язаним з тим, що їх вакциновано на 4% більше.

Чи може вакцинація вплинути на результати мамографії?

Так.

Збільшення лімфатичних вузлів є нечастою побічною реакцією на вакцину Comirnaty/Pfizer-BioNTech, але цей фактор варто врахувати це, якщо жінка збирається робити мамографію.

Чи впливає вакцина на менструальний цикл?

На сьогодні немає досліджень, які підтвердили б, що вакцинація впливає на менструальний цикл.

Порушення менструального циклу – досить поширене явище, яке може бути спричинене стресом, зміною ваги, зміною фізичної активності і фоновими захворюваннями.

У разі порушення циклу після вакцинації варто звернутися до гінеколога.

Чи може вакцина викликати безпліддя?

Ні.

Є чутки, що вакцина від Pfizer може викликати імунну відповідь проти плацентарного білка. Але тоді так само відбувалося б і під час захворювання на COVID-19. Це означало б, що мільйони жінок дітородного віку по всьому світу, які перенесли COVID-19 за останній рік, не можуть мати дітей. А це неправда.

Нагадаємо, раніше вірусологи повідомили, що перенесена коронавірусна інфекція у деяких випадках може викликати імпотенцію у чоловіків.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ