Вакцинація

Учені встановили, чи ефективна одна доза вакцини від коронавірусу

Фото КМДА

Дослідники врахували мутовані штами вірусу

Учені Імперського коледжу Лондона провели дослідження і виявили, наскільки ефективною може бути вакцинація від коронавірусу, якщо ввести лише одну дозу із двох необхідних. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на журнал Science.

Дослідники проаналізували зразки крові медпрацівників кількох британських лікарень, які отримали першу дозу дози вакцини Pfizer / BioNTech, і визначили рівень антитіл проти початкового штаму SARS-CoV-2, а також поширених мутованих штамів із Великої Британії і ПАР.

Враховуючи мутацію вірусу і появу нових штамів, одна доза вакцини може мати ефективність лише для тих людей, які раніше перехворіли COVID-19.

Дослідники виявили, що люди, у яких раніше була легка або безсимптомна інфекція, після одноразової дози РНК-вакцини значно посилився захист проти африканського і британського штамів. Однак у тих, у кого раніше не було COVID-19, імунна відповідь після першої дози була значно слабшою, тому неможливо виключити ризик зараження коронавірусом.

Нагадаємо, раніше лікарі розповіли, чи можна вакцинуватися від коронавірусу, якщо у вас цукровий діабет або алергія.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ