День народження

Учені визначили, яке свято найнебезпечніше під час пандемії

Shutterstock

Від запрошення на таке свято краще чемно відмовитися

Група американських вчених провела дослідження, щоб визначити, як впливають на поширення коронавірусу різні святкування. Про це пише "Дивогляд" із посиланням на публікацію у журналі JAMA.

Хоча під час пандемії масові заходи, концерти і святкування були обмежені, люди все ж продовжували влаштовувати весілля, ювілеї, дні народження. Багато хто помилково вважає, що зустрічі із родичами і друзями безпечні, адже вони обов’язково повідомлять, якщо матимуть якісь підозрілі симптоми.

Однак, дослідивши дані про здоров’я 2,9 млн американських родин у 2020 році, вчені виявили, що сімейні свята можуть ставати справжнім осередком поширення інфекції.

Найнебезпечнішими виявилися святкування дитячих днів народження. У США це, зазвичай, великі гучні вечірки.

У родинах, де було святкування дитячого дня народження, ризик отримати позитивний тест на COVID-19 протягом двох тижнів був на 30% вищий, ніж в інших родинах.

Також виявилося, що після дитячого дня народження ризик заразитися коронавірусом був удвічі вищим, ніж після дорослого дня народження. Чому так стається – досі невідомо. Можливо, причина у тому, що діти частіше хворіють з легкими симптомами і можуть непомітно передавати інфекцію дорослим. Окрім того, дорослим легше відмовитися від свого свята, ніж позбавити довгоочікуваного святкування дитину.

Нагадаємо, нещодавно британські вчені повідомили, що головні симптоми коронавірусу змінилися. Кашель більше не є головною ознакою хвороби.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ