Діти з COVID-19

В Україні діти почали частіше хворіти на коронавірус – які симптоми

Shutterstock

Почастішали випадки госпіталізації дітей

В Україні останнім часом значно збільшилася кількість заражень коронавірусом серед дітей. Про це під час брифінгу у п’ятницю, 15 січня, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Загалом за час пандемії в країні було підтверджено 62 333 випадки COVID-19 у дітей.

Ще у листопаді показник захворюваності серед дітей становив 3,1% від загальної кількості хворих. Але у грудні частка дітей з коронавірусом виросла до 5,9% від загальної кількості.

"Ця тенденція спостерігається у всьому світі. COVID став частіше вражати наших дітей. Діти частіше хворіти з проявами симптомів. На початку епідемії діти хворіли без симптомів. Зараз вже з симптомами, в тому числі і з таким перебігом хвороби, який потребує госпіталізації", - заявив Степанов.

При цьому, міністр підкреслив, що більшість випадків коронавірусу серед дітей все ж є безсимптомними, тому зараз школярі щонайменше до 25 січня переведені на онлайн-навчання, щоб уникнути поширення вірусу через перехресне зараження у школах.

"Якщо у дитини з'являються прояви хвороби - це значить, що напередодні протягом трьох днів поспіль вона заражала і учнів, і вчителів", - підкреслив міністр.

Симптоми COVID-19 у дітей

Найбільш поширені симптоми коронавірусу в дітей не надто відрізняються від дорослих. Але вони зазвичай слабші й більше можуть нагадувати застуду.

Найпоширеніші симптоми:

  • кашель,
  • лихоманка (зазвичай близько 38 градусів),
  • нежить,
  • іноді блювота та діарея,
  • біль у горлі,
  • слабкість.

У людей, інфікованих SARS-COV-2, симптоми захворювання, як правило, проявляються через 5-6 днів з моменту контакту з вірусом. Інкубаційний період становить 1-14 днів, а це означає, що були випадки, коли симптоми проявлялися на другий день після зараження, а в інших випадках майже через 2 тижні. 

У грудні науковці заявили, що новий штам коронавірусу, виявлений нещодавно у Великій Британії, може бути більш заразним для дітей, ніж попередні мутації.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ