Covid-паспорт та вакинація: за яких умов українці можуть подорожувати до країн ЄС

Із приходом літа люди все частіше почали цікавитися, куди можна вирушити на відпочинок. Одними з пріоритетних у списку українців є країни Європейського Союзу.

В умовах пандемії коронавірусу, процес подорожування трохи ускладнюється, оскільки у деяких країнах-членах ЄС вимагають спеціальні сертифікати, що свідчать про вакцинацію особи. Чи можливо потрапити в Європу без вакцинації та щеплення якими препаратами визнаються у ЄС – розповідає "Дивогляд". 

Однією з умов Євросоюзу, яка набуває  чинності 1 липня, є наявність єдиного ковідного сертифікату . Спочатку він діятиме лише для внутрішніх переміщень між країнами Європи, а з часом пошириться й на громадян інших держав. 

Для того, щоб українці могли вільно перетинати кордон, у ЄС висунули ще одну умову – вакцина проти коронавірусу, яку вводять українцям, повинна бути визнана у Євросоюзі. Наразі лише два препарати, який використовують для щеплення в Україні є дійсними у ЄС – вакцина Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech та AstraZeneca. Також дозволеними є препарати Moderna і Johnson & Johnson, однак в Україні вони не використовуються.

В Україні запуск ковідних сертифікатів заплановано на липень місяць. Це відбудеться одразу ж після того, як  у Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) та Євросоюзі будуть встановлені вимоги до цих документів. 

Сертифікат буде представлено у вигляді QR-коду. Його можна буде завантажити у додатку Дія та зберігати у своєму смартфоні. Також можливим є й друкований варіант. Спеціальний папір можна буде отримати у Центрах надання адміністративних послуг.

Covid-паспорт міститиме у собі інформацію щодо ПЛР-тестів, наявності у людини антитіл, раніше перенесених захворювань на COVID-19 та зроблених щеплень від нього.

Сьогодні громадяни України можуть відвідати Болгарію. Незважаючи на відсутність ковідних паспортів, з 01 червня по 31 липня українці можуть вільно в'їжджати до країни. Умовою є наявність одного з перелічених документів:

  • довідка про повну вакцинацію від Covid-19, яку було зроблено не більше ніж 14 днів тому. Це не обов'язково має бути Pfizer. Дозволяються є усі препарати, що офіційно використовуються в Україні;
  • негативний ПЛР-тест. Його необхідно зробити за 72 години до перетину кордону;
  • негативний результат швидкого антигенного тесту, результат якого діє лише 48 годин до в'їзду в країну;
  • документ, що засвідчує, що особа перехворіла на COVID-19 не менше ніж за 14 днів та не більше, ніж за 6 місяців до дати в'їзду в країну.
Також дозволеним є в'їзд в Албанію. Для цього вам необхідно мати страховий поліс, який покриває лікування COVID-19. 
 
Для подорожі у Грецію підготуйте один з наступних документів:
  • сертифікат, що свідчить про отримання людиною обов'язкових доз вакцини, які було зроблено щонайменш за 14 днів до перетину кордону
  • негативний результат ПЛР-тесту, що було зроблено не раніше, ніж за 72 години до прибуття у Грецію;
  • довідка про наявність антитіл.

Ще однією дозволеною для візиту країною є Грузія. Українцям необхідно мати при собі страховий поліс, а також довідку, що свідчитиме про негативний результат ПЦР-тесту.

Щоб відпочити в Іспанії українцям також варто підготувати страховку та збергати її упродовж усього терміну перебування у країні. Її мінімальне покриття повинно становити €30 тис. Важливим є й негативний результат ПЛР-тесту, який варто пройти навіть за умови, якщо у вас є довідка про вакцинацію.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, куди українці планують летіти у відпустку влітку-2021.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше