Мозок

Вчені з'ясували, як вірус SARS-CoV-2 впливає на мозок людини

Shutterstock

Фахівці провели операцію розтину та дослідили тканину мозку 22 осіб

Коронавірус із перших хвилин свого існування мав вплив на організм людей по всьому світові. Одним з органів, який також піддається дії вірусу SARS-CoV-2 є мозок. Вчені зі Стенфордського університету в США провели дослідження та з'ясували, як ураження COVID-19 впливає на даний орган. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на MedicalXpress.

Фахівці провели операцію розтину та дослідили тканину мозку 22 осіб. Вісім з них померли від коронавірусу, а чотирнадцять пішли з життя за інших причин. У частини людей, що постраждали від вірусу COVID-19 були виявлені неврологічні симптоми, які проявлялися у вигляді забудькуватості, депресії та нечіткого мислення. Це нагадало вченим про ознаки таких нейродегенеративних захворювань, як Альцгеймер і Паркінсон. 

"У мозку пацієнтів, які померли від важкої форми Covid-19, були виявлені глибокі молекулярні маркери запалення, хоча у цих людей до хвороби не було ніяких клінічних ознак неврологічних порушень", – розповів один з членів дослідницької групи професор Тоні Вісс-Корай.

Окрім цього, вчені зазначили, що під час аналізу не помітили у мозку померлих від ковіду якихось ознак вірусу SARS-CoV-2. 

"Ми використовували більш досконалі інструменти і дуже уважно вивчали наявність вірусу, але не змогли його знайти", – заявив професор.

Дослідники висунули свою гіпотезу щодо цього питання. Вони гадають, що вірус активує в організмі людини певні запальні реакції, які спричиняють передачу сигналів по всьому тілу за допомогою гематоенцефалічного бар’єру. У свою чергу він може відключати нейрозапалення в мозку людини.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені підтвердили здатність COVID-19 проникати до мозку.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтесяна наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ