Мозок

Знайдено новий спосіб, як захистити свій мозок від старіння

Shutterstock

Дослідження показує, що це не залежить від способу життя

Ген Forkhead box O3 (FOXO3), що відповідає за появу білка – визнано найефективнішим засобом від старіння мозку. Про це повідомляється в журналі Nature Communications.

У дослідженні автори з'ясували, що FOXO3 є головним компонентом, який підтримує здатність мозку до регенерації шляхом припинення поділу стовбурових клітин до тих пір, поки навколишнє середовище не стане сприятливим для виживання нових нейронів.

Життєздатність клітин мозку пов'язана із запаленням, перевантаженням або браком  поживних речовин. Найбільший негативний вплив на клітини мозку справляє окислювальний стрес, при якому в організмі накопичуються шкідливі сполуки кисню. Цей процес і досліджували вчені. 

ген FOXO3
ген FOXO3
Фото: kurs.com.ua

"Стовбурові клітини виробляють нові клітини мозку, які необхідні для навчання і запам'ятовування протягом усього життя. Якщо стовбурові клітини діляться безконтрольно, вони виснажуються. Ген FOXO3 виконує свою роботу, не дозволяючи стовбуровим клітинам ділитися до тих пір, поки стрес не пройде", – відзначають дослідники.

По закінченні дослідження вчені змогли пояснити, чому певні версії гену FOXO3 пов'язані з надзвичайно довгим життям. Як вдалося з’ясувати, вони допомагають людям зберегти хороший запас стовбурових клітин мозку. Проте самі вчені попереджають, що ще занадто рано говорити про ймовірність створення нових методів омолодження і лікування захворювань мозку.

А раніше "Дивогляд" повідомляв, що амеба, яка пожирає мозок, поширюється світом

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ