Амеба, яка пожирає мозок

Амеба, яка пожирає мозок, поширюється світом

Shutterstock

Більшість людей, яких вражає цей мікроб, помирає

Дослідники Центру з контролю і профілактики захворювань США (CDC) виявили, що смертельно небезпечна амеба, яка буквально пожирає мозок людини, почала поширюватися в північних регіонах планети. Про це повідомляє видання LiveScience.

Раніше ці мікроорганізми, які зазвичай живуть у теплих водоймах, зустрічалися лише в південних штатах США.

 Фахівці проаналізували випадки первинного амебного менінгоенцефаліту, зафіксовані протягом чотирьох десятиліть.

Виявилося, що загальна щорічна кількість інфекцій залишається приблизно однаковою, але географія поширення амеби змінюється. Ареал проживання мікроорганізму Naegleria fowleri зміщується на північ, оскільки все більше людей на Середньому Заході США стають жертвами захворювання. Амебний менінгоенцефаліт майже завжди закінчується летальним результатом.

Мікроб зазвичай вражає, коли людина плаває або пірнає в "теплих прісноводних місцях". В дуже рідкісних випадках це може статися в недостатньо хлорованій воді басейна або в підігрітій і забрудненій водопровідній воді.

У інфікованих Naegleria fowleri спостерігаються такі симптоми, як лихоманка, нудота і блювота, а також ригідність шиї й головні болі. Більшість хворих помирає протягом тижня.

Передбачається, що зона проживання амеби, яка зустрічається не тільки в США, але і в інших країнах, розширюється через глобальне потепління.

Нагадаємо, у вересні після зараження цією амебою у Техасі помер 6-річний хлопчик.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ