Вода

У США у питній воді з'явилась амеба, що пожирає мозок

Shutterstock

Від небезпечного мікроба вже помер шестирічний хлопчик

У кількох містах американського штату Техас знайшли смертельно небезпечну амебу, яка вражає мозок і буквально пожирає його. Про це повідомляє BBC News.

Місцева влада заборонила мешканцям восьми громад використовувати водопровідну воду для будь яких потреб, окрім змиву туалету. Згодом для більшості цю заборону скасували, однак у містах Г'юстон і Лейк-Джексон дозволили використовувати лише кип’ячену воду, а під час приймання душу жителів закликали слідкувати за тим, щоб вода не потрапляла в очі, ніс, вуха чи рот.

Тести підтвердили, що у системі водопостачання з'явилась амеба Naegleria fowleri. Мікроб може викликати інфекцію мозку, яка зазвичай призводить до смертельних наслідків. Влада заявила, що систему водопостачання промивають, а потім проведуть тестування, щоб переконатися, що вода безпечна для використання.

Як повідомляє Mirror, на початку вересня у Г'юстоні шестирічний хлопчик помер після того, як грався неподалік від розпилювача для поливу газону в будинку своєї сім'ї. Лікарі констатували, що мозок Джосії Макінтейра вразила амеба, що викликала первинний амебний менінгоенцефаліт.

Джосія Макінтейр
Джосія Макінтейр
Фото: ABC13 Houston

Після смерті хлопчика амебу виявили в теплій прісній воді, зокрема в річках і озерах недалеко від Г'юстона.

Naegleria fowleri трапляється в прісній воді у всьому світі. Разом з водою вона потрапляє у носовий канал людини і звідти за допомогою нюхового нерва - у головний мозок.

Центри з контролю і профілактики захворювань США (CDC) заявили, що мікроб зазвичай вражає, коли людина плаває або пірнає в "теплих прісноводних місцях". В дуже рідкісних випадках це може статися в недостатньо хлорованій воді басейна або в підігрітій і забрудненій водопровідній воді.

У інфікованих Naegleria fowleri спостерігаються такі симптоми, як жар, нудота і блювота, а також ригідність шиї й головні болі. Більшість хворих помирає протягом тижня.

Раніше цього року таку інфекцію підтвердили в американському штаті Флорида. Тоді представники охорони здоров'я закликали місцевих жителів не допускати, щоб вода з кранів та інших джерел потрапила у ніс.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ