5 "низькокалорійних" продуктів, що заважають вам схуднути

Часом буває, що ви дотримуєтесь правильного харчування, їсте здорову некалорійну їжу, а схуднути не вдасться. Чому ж так стається?

Однією із причин може бути те, що ці низькокалорійні продукти насправді не такі вже й низькокалорійні.

Дієтолог Роса Марія Еспіноза розповідає про найпоширеніші продукти, які насправді містять не так вже й мало калорій, як ми думаємо.

Мюслі

Їжа
Їжа
Фото: Shutterstock

Ми звикли вважати мюслі одним зі стовпів здорового харчування. Але в магазині ми не часто звертаємо увагу на те, скільки у цукру міститься у кожній пачці. Якщо серед перелічених інгредієнтів цукор на одному із перших місць — цей продукт вже точно не можна назвати корисним.

Дієтолог наполягає: альтернативи цукру немає! Єдина альтернатива — припинити його вживати. Вона також радить уникати підсолоджувачів, які викликають підвищення рівня глюкози в крові і можуть змінити мікробіоту кишечника.

Пластівці на сніданок

Сніданок
Сніданок
Фото: Shutterstock

На багатьох упаковках пластівців для сніданку зображений силует стрункої жінки, і споживачі часто вважають, що ці сухі сніданки цільні і низькокалорійні. Насправді пластівці або злакові батончики часто містять багато цукру, але в них взагалі немає клітковини.

Фруктові соки

Фруктові соки
Фруктові соки
Фото: Shutterstock

Еспіноза стверджує, що є дослідження, які доводять, що споживання більше 5 порцій фруктових соків на тиждень може вплинути на ризик серцево-судинних захворювань, тому що ми споживаємо цукор без будь-яких волокон, що змушує організм дуже швидко виділяти інсулін.

Сухофрукти

Сухофрукти
Сухофрукти
Фото: Shutterstock

Знову цукор. У цих дегідратованих продуктах його концентрація дуже висока. Споживання сухофруктів краще знизити і замість них вибирати свіжі фрукти.

Бальзамічний оцет і соєвий соус

Соус
Соус
Фото: Shutterstock

Ці смачні добавки до страв насправді дуже калорійні. У 100 г бальзамічного оцту міститься 22 цукру і 110 калорій. У 100 г соєвого соусу — 275 калорій і велика кількість солі.

Те ж саме стосується магазинної томатної пасти. Експерт радить замінити її домашніми томатними соусами.

Еспіноза наголошує, що не треба постійно рахувати калорії. Варто лише знати, у яких продуктах їх більше.

Для дорослої жінки норма становить 2 тисячі калорій на день, для чоловіка - 2,3 тисячі. Здоровий раціон повинен складатися із 55% вуглеводів, 30% жирів та приблизно 15% білків. Тоді ви не набиратимете зайву вагу, але й не будете почуватися голодними.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше