Їжа

Чи шкідливі для вашого мозку часті перекуси – дослідження

pexels.com

Їжа, яку ми їмо, може значно впливати на увагу та швидкість роботи мозку

Наступного разу, коли вам треба буде виконати важливе завдання, добряче подумайте, перш ніж швиденько чимось перекусити. Дослідники штату Огайо встановили, що лише один прийом їжі з високим вмістом насичених жирів може серйозно знизити здатність людини зосереджуватися або концентруватися, пише Study Finds.

Група вчених провела експеримент, який мав визначити, чи є допустима норма споживання шкідливої їжі. У дослідженні було порівняно результати 51 жінки, розділених на дві групи. Вони пройшли тест на увагу після споживання їжі, наповненої насиченим жиром, або тієї ж їжі, але приготованої лише з використанням соняшникової олії, яка містить ненасичені жири.

Обід обох груп "піддослідних" складався з яєць, ковбасних виробів з індичого м'яса, підливи та печива (насиченого чи дієтичного у залежності від групи). Перекус обох груп містив 60 грамів жиру. 

Такий перелік продуктів був обраний не дарма, оскільки вони відтворили вміст жиру в більшості основних страв швидкого харчування, зокрема таких як їжа Big Mac.

В учасників, які їли їжу з насиченим жиром, результати виявилися набагато гіршими – в середньому їхня здатність концентруватися на завданнях була на 11% нижчою.

Автори дослідження не можуть точно сказати, чому насичені жири мають такий ефект, але попередні дослідження показали, що жирна їжа зазвичай може викликати стрес для всього організму, навіть мозку.

Нагадаємо, нещодавно 5.UA ділився порадами фахівців щодо того, як обрати дієту для схуднення.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ