Тест Сонді: як виявити приховані слабкі сторони своєї психіки за допомогою однієї картинки

Простий тест, розроблений психоаналітиком

У 1947 році угорський психоаналітик Леопольд Сонді розробив тест на основі портретного вибору, метою якого є виявлення психічних відхилень людини. Про це вирішив розповісти "Дивогляд".

Сонді помітив, що його пацієнти, які мали певні психічні розлади, часто спілкуються зі схожими на себе людьми. На основі багаторічних спостережень лікар розробив тест, який складається із 6 серій по 8 портретів, в кожній з яких є зображення садиста, епілептика, кататоніка, шизофреніка, людини з депресією, маніяка і гомосексуала (так, ще донедавна гомосексуальність вважалася психічним розладом).

Однак у мережі поширився спрощений варіант цього тесту, який дозволяє виявити передумови до внутрішніх імпульсів і поривів, які ми подавляємо, відповідно до психоаналітичної теорії.

Уважно подивіться на портери 8 людей і виберіть той, який вам найбільш неприємний, викликає огиду або лякає.

Це фото - ваша проекція. А ось, що вона позначає, ви зможете прочитати в розшифровці.

Тест Сонді
Тест Сонді
Фото: tutinteresno.me

Увага! Цей тест не можна сприймати як медичний діагноз чи вказівку на те, що у вас є якийсь психічний розлад.

1. Садист

Найімовірніше, в дитинстві ви придушували прояви авторитаризму в своїй поведінці, тягу до домінування і погані нахили. Якщо ви вибрали портрет цього вчителя, в своїй підсвідомості ви пригнічуєте образливі і принизливі пориви по відношенню до оточуючих.

В цілому ви - мирна і нешкідлива людина, завжди готові допомогти іншим. Якщо ви працюєте в офісі, то вашому начальнику буває важко керувати вами. Коли ви не хочете щось робити, то штучно створюєте перешкоди (наприклад, навмисно спізнюєтеся на роботу або ходите, показуючи, що у вас немає настрою). Перед лицем труднощів або кривдників ви займаєте позицію пасивного опору і ігнорування, які врешті-решт стають джерелом ваших проблем.

2. Епілептик

Говорячи про розлади особистості, які стосуються розладів мозку (як у випадку з епілепсією), потрібно відзначити характерні риси цього діагнозу, як то: імпульсивність, дратівливість, раптовий викид гніву і агресії. Якщо цей повний круглоголовий чоловік породжує у вас почуття страху або відрази, то, швидше за все, в дитинстві ви придушували саме такі прояви почуттів.

Найімовірніше, ви - добра, миролюбна людина. Будучи мирним і доброзичливим, ви справляєте враження відповідальної особистості, здатної до самоконтролю. Ви тверді і стабільні в своїх почуттях і легко налагоджуєте контакт з людьми, ідеями та подіями.

3. Кататонік

Характерні риси цього психічного розладу - зайва стимуляція уяви, від якої вона стає хворою, і негативізм. У разі, якщо у вас викликав негативні почуття цей чоловік, у вас, швидше за все, пригнічується уявна гіперактивність, яка (якщо не відправити її глибоко у підсвідомість) змушує втрачати зв'язок з реальністю.

Ви за своєю природою - консерватор, з підозрою ставитеся до різного роду змін та інновацій. Ви недовірлива, боязка людина, з трудом пристосовуєтеся до нового. Найбільший ваш страх - втратити самоконтроль. Ви уразливі, затиснуті і дуже стримані. Ніколи не відхиляєтеся від свого "кодексу поведінки".

4. Шизофренік

Особистість шизофреніка відрізняється сильною апатією, спотворенням думок і проявом несумісних емоцій. Якщо при вигляді цього кам'яного "покерфейса" у вас по шкірі пробігають мурашки, значить, в дитинстві ви придушували байдужість по відношенню до інших і боялися абстрагуватися від речей і подій.

Як особистість ви - досить товариська людина. Ви вірите в силу комунікацій, щиро насолоджуєтеся перебуванням серед людей. У той же час ця сама "товариськість" може бути оманлива, а за нею може ховатися потайна і замкнута людина. Ваші відносини з людьми часто бувають поверхневими, немов би їм не вистачає справжніх почуттів. А в глибині душі ви відчуваєте, що оточуючі вам зовсім не потрібні, як не потрібна і взаємодія з ними.

5. Істерик

Істеричні риси - поверховість, емоційна нестабільність, нарцисизм і ексгібіціонізм. Якщо саме ця дивна жінка викликає у вас найсильніший страх і огиду, то, можливо, лише тому, що ви ховаєте в глибині душі невтомну жагу привернути до себе увагу і самоствердитися.

Ви створюєте враження людини скромної, з сильною внутрішньою духовністю. Однак в реальності за сором'язливою і тихою людиною ховається особистість, яка непереборно бажає причарувати і зачарувати оточуючих. Ви приділяєте своїй поведінці і зовнішності велику увагу, намагаєтеся виглядати елегантно, якщо не сказати "з голочки", доповнюючи образ стильними аксесуарами. Такі люди, як ви, схильні вибирати рідкісні або незвичайні професії і хобі.

6. Депресивна людина

Низька самооцінка, комплекс неповноцінності і почуття провини - ось головні симптоми депресії. Якщо ваш вибір припав саме на цю людину, швидше за все, в глибині душі ви перебуваєте в депресії і ретельно намагаєтеся тримати це під контролем.

Вас цілком можна описати як людину безтурботну і легку на підйом. Ви випромінюєте активність, впевненість в собі і оптимізм. Іноді, правда, в вас прокидається "сумний клоун", і тоді назовні проступає меланхолія. Іноді ви можете бути замкнутим і підозрілим. Те, що ви намагаєтеся "закопати" депресивні пориви, змушує вас брати на себе роль загального психолога і займатися пошуком відповідей на чужі питання і проблеми.

7. Маніяк

Характерні маніакальні риси - надзбудження, переоцінка себе, екстраверсія і схильність пускати на вітер гроші і емоції. Якщо вам здалася дуже огидною саме ця особа, це означає, що стан захоплення в вас може перерости в екзальтацію, а там вже і до ухилу в містику недалеко.

Ви - людина, яка не любить провокації, шум і гам. У житті ви - зразок розсудливості, витримки і стриманості. Будучи практичним і дбайливим, ви завжди тримайте власну поведінку під контролем.

8. Диссоціативний розлад особистості

Це такий психічний стан, при якому в одній людині уживаються як мінімум дві альтер-особистості, у кожної з яких свій власний погляд на світ і шляхи взаємодії з навколишньою дійсністю. Якщо вас злякала ця жінка, то в дитинстві, ймовірно, у вас були проблеми з самовизначенням.

У житті ж ви напевно маєте схильність будь-що чітко і виразно підтвердити приналежність до певної статі. Чоловіки з цією особливістю нерідко прагнуть завжди і у всьому виглядати мачо, а дами - здаватися втіленням жіночої сексуальності, фліртувати і залучати протилежну стать.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше