Брехня

Учені розповіли, як брехня впливає на здоров'я – дослідження

Shutterstock

Експеримент тривав 10 тижнів, аби виявити негативні наслідки брехні для організму

Науковці виявили, що брехня здатна заподіювати шкоду здоров'ю. Також дослідники дізналися, яким чином взаємини між людьми можуть впливати на ймовірність брехні. Про це йдеться у результатах дослідження

З'ясувалося, що ймовірність брехні зростає відповідно до рівня співчуття. Саме тому близьким людина бреше частіше, попри мотиви та бажання "захистити" рідних від гіркої правди. 

Такий експеримент зосереджений на попередньому дослідженні фізіологів з Університету Нотр-Дам, в якому брали участь 110 осіб віком від 18 років до 71 року.

Половині добровольців дали завдання не брехати у дрібницях протягом 10 тижнів, а іншій не лишили жодних настанов з необхідності брехати або говорити правду. 

За 10 тижнів після експерименту науковці порівняли суб'єктивні та об'єктивні показники здоров'я учасників дослідження. Як виявилося, перша група, яка уникала брехні, виявила вищі показники морального та фізичного здоров'я, ніж друга. 

Також учасники, які говорили тільки правду, зазначили, що за цей час стосунки з близькими помітно покращилися, і вони загалом відчували себе щасливішими. 

Завдяки цьому експерименту вчені наполегливо радять уникати будь-яку брехню, аби покращити своє самопочуття. 

Раніше психологи назвали п'ять причин частіше усміхатися. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ