Мозок

Учені з'ясували, в якому віці мозок працює найефективніше

Shutterstock

Дослідження проводилося на основі даних, зібраних за 130 років

Дослідники з Франції, Німеччина і Нідерландів разом з професійними шахістами з'ясували, в який період життя мозок людини працює найбільш ефективно. Про це пише MedicalXpress.

За словами науковців, людину досягає піку розумової активності у 35 років. Водночас після 45 років інтелектуальні здібності починають поступово згасати. 

Вчені проаналізували інформацію, зібрану з даних майже за 130 років. Попередні дослідження також показували, що когнітивні навички більшості людей починають знижуватися десь в середині життя, і цей процес триває аж до смерті людини.

Проте точний вік піку активності та початок зниження мозкової роботи наразі не встановлені. Тільки зараз цю прогалину заповнили шляхом оцінки інтелекту людей, які використовують свій мозок на максимум – професійних шахістів. 

Учені дали оцінку результатів 24 000 шахових партій в період з 1890 по 2014 роки. 20 з 4 294 шахістів, які брали участь в них шахістів були чемпіонами світу, а ще 4 274 були їхніми конкурентами. На основі цих даних з'ясували, коли шахісти показували найвищі показники, а коли їхні результати починали знижуватися відповідно до роботи мозку. 

Науковці порівняли кожен хід гравця з оптимальною дією в ситуації. За їхніми словами, найвищу результативність показали ходи, зроблені людьми від 20 до 35 років. 

Раніше стало відомо, що мозок ненавидить м'ясо та алкоголь, але любить шоколад і танці. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ