Самотність

Експерти розповіли, як самотність впливає на мозок

www.gogetnews.info

Феномен самотності все частіше визнають основною проблемою здоров’я

Експерти провели дослідження близько 40 тисяч людей і розповіли, як самотність впливає на стан людського мозку. Про це повідомляє ScienceDaily.

Уже майже рік людство бореться з пандемією, яка змусила багатьох  бути вдома.

Проблема в тому, що далеко не у кожного є сім’я та близькі люди, тому в цих умовах деякі люди стали самотніми.

Цей феномен привернув увагу науковців, які проаналізували дані магнітно-резонансної томографії (МРТ), генетику та психологічну самооцінку приблизно 40 тисяч людей середнього та старшого віку.

Також вони порівняли дані МРТ учасників, які, за їх же словами, відчувають самотність, з тими людьми, які з цим не мають справи.

Дослідникам вдалося виявити деякі відмінності у мозку самотніх індивідів. Зокрема, вони мають більшу кількість сірої речовини, а також учені знайшли кореляцію з різницею в форніксі. Останній є пучком нервових волокон, який передає сигнали від гіпокампу до мережі за замовчуванням. Самотні люди краще зберегли цю структуру.

Ми використовуємо цю мережу, коли згадуємо минуле, думаємо про майбутнє і так далі. Її зв’язок з самотністю може говорити про те, що такі люди частіше користуються уявою, спогадами про минуле. 

Зазначається, що феномен самотності все частіше визнають основною проблему здоров’я. Деякі дослідження демонструють, що людина похилого віку, яка відчуває самотність, має збільшений ризик зниження когнітивних здібностей та деменції.

"Ми тільки починаємо розуміти вплив самотності на мозок. Розширення наших знань у цій галузі допоможе нам краще оцінити актуальність зменшення самотності в сучасному суспільстві", – розказав дослідник Данило Бздок.

Нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені назвали секрет щасливих відносин.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ