Що робити, якщо машина застрягла у снігу – дієві поради

Останніми роками зима у нас дуже непередбачувана. Всього за один день температура може стрибнути +10 до -10 градусів і навпаки. А у ясному сонячному небі раптом може з’явитися снігова хмара, яка засипле все місто.

У міських умовах з цим ще якось можна впоратися. Зокрема завдяки старанням комунальників. Але що робити, якщо снігопад застав вас за містом?

"Дивогляд" зібрав для вас кілька порад від досвідчених автомобілістів, що робити, якщо машина застрягла у снігу.

  • Якщо ви відчули, що машина почала загрузати у снігу, не намагайтеся прорватися вперед, тиснучи на педаль газу. Спробуйте здати назад і виїхати по своїй колії.
  • Якщо у вас передньопривідний автомобіль, спробуйте повернути руль вправо і вліво під час руху передніх коліс.

Для задньопривідних авто такий рецепт не спрацює. Таким машинам легше проштовхнутися вперед, якщо передні колеса стоять прямо.

Якщо авто обладнане повним приводом або блокуванням диференціалу, не забудьте включити їх.

  • Не соромтеся попросити пасажирів або перехожих підштовхнути машину вперед.
Сніг
Сніг
Фото: Shutterstock
  • Якщо у вас механічна КПП, замість того, щоб газувати, спробуйте “розгойдуйтувати” машину вперед і назад. Рухайтесь до того моменту, як колеса почнуть пробуксовувати. Так сніг зможе утрамбуватися, і колесам буде легше прокопати собі шлях.
  • Незамінний пристрій для автомобіля взимку — лопата. Це може бути невелика саперна лопатка, або повноцінна лопата із укороченим держаком. За допомогою неї ви зможете розчистити сніг і прокласти собі шлях.

Головне, на що варто звернути увагу: якщо під снігом лід, не докопуйте до самого “дна”.

  • Не завадить у багажнику також невеликий мішок піску чи гравію: для переїзду ділянки, де зовсім немає зчеплення коліс з дорогою або, приміром, щоб засипати місце стоянки для безпечного паркування.
  • Якщо немає лопати, можна спробувати підкласти під ведучі колеса килимки, вийняті з салону автомобіля, або просто грубу тканину, на зразок брезенту.
  • Доволі ефективний спосіб — спустити тиск у шинах до 0,8-1,0 бар. Це потрібно зробити у всіх чотирьох колесах. Шини розплющаться і площа зчеплення з поверхнею значно збільшиться. А неведучі колеса будуть менше провалюватися, що також знизить опір руху.

Такий метод можна використовувати, якщо у вас є електричний коспресор. Адже, після подолання засніженої ділянки шини доведеться накачати назад.

  • Можна припідняти домкратом кожне колесо по черзі, розчистити під ним сніг і підкласти гілок.

Встановлюючи сам домкрат, поставте під ним щось тверде, щоб інструмент не провалився.

  • Крайній метод — витягування на буксирі. Але варто пам’ятати, що автомобіль, який тягне, має бути важчим від того, що застряг, або повнопривідним.

Краще заздалегідь бути готовим до боротьби зі сніговими заметами. Окрім лопати і мішка із гравієм, про які вже згадувалося раніше, не завадить мати у багажнику модульні траки — це пластикові конструкції, які можна підкладати під колеса. У складеному вигляді вони не займають багато місця.

Також на самі шини можна чіпляти "браслети" або ланцюги.

Нагадаємо, нещодавно "Дивогляд" публікував поради, як правильно заводити автомобіль у мороз.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше