Як правильно заводити машину в мороз – поради експертів

В Україну прийшла справжня зима з тріскучими морозами

Для автомобілів зниження температури може стати неабияким випробуванням, пише "Дивогляд".

Для того, щоб уникнути проблем із заведенням автомобіля за температури нижче нуля, варто подбати про своє авто заздалегідь.

Перш за все, зверніть увагу на моторну оливу. Вона втрачає свої властивості за низьких температур і швидко густішає. Тому на зиму потрібно обирати синтетику або напівсинтетичну оливу.

Оливу слід міняти раз на рік або кожні 15 000 кілометрів пробігу. Робити це бажано перед початком зимового сезону, обирати продукт відомих марок і з цифрами 0W або 5W.

Якщо ви зазвичай їздите на короткі відстані в межах міста, треба час від часу підзаряджати акумулятор, бо у морози потужність АКБ значно падає.

Автомобіль
Автомобіль
Фото: Shutterstock

Щоб легко завести двигун машини у морозну погоду, є кілька лайфхаків, якими діляться досвідчені автомобілісти.

  • 1. Перед запуском двигуна на 5-10 секунд увімкніть габаритні вогні. Це допоможе "розігріти" акумулятор.
  • 2. Переконайтеся, що ви вимкнули всі пристрої, які можуть споживати електроенергію: радіо, кондиціонер, підігрів сидінь, тощо. Це допоможе зберегти енергію АКБ і полегшить старт двигуна.
  • 3. Якщо у вас механічна КПП, спочатку натисніть педаль зчеплення, а вже потім повертайте ключ.
  • 4. Вмикайте стартер на 4-5 секунд. Меншого часу може бути недостатньо, щоб колінвал прокрутився у густій оливі, а більше – використає зайвий заряд АКБ. Зачекайте не менше 10 секунд до наступної спроби, щоб акумулятор міг відновити заряд. Робіть не більше трьох спроб.
Автомобіль
Автомобіль
Фото: Shutterstock

Якщо двигун все ж не хоче заводитися, цьому може бути кілька причин:

  • 1. Застаріла або неправильно підібрана олива.
  • 2. Неякісне пальне. Деякі заправки можуть продавати літній дизель під виглядом зимового. Тому бажано заправлятися у перевірених місцях.
  • 3. Слабкий акумулятор. Батарея може погано тримати заряд через неправильну експлуатацію, внутрішні дефекти або, якщо батареї вже більше трьох років.
  • 4. Залиті свічки. Якщо довго і безуспішно крутити стартер, то збільшується ймовірність того, що свічки будуть залиті пальним.

Пальне на контактах свічки перешкоджає появі іскри, і тоді двигун не заведеться. Виявити проблему можна тільки шляхом вилучення свічки з двигуна і її візуального огляду. Свічки, як і моторну оливу, необхідно міняти кожні 15 000 кілометрів пробігу, і краще це зробити перед настанням холодів.

  • 5. Несправний стартер або погано відрегульована система запалювання. З цими проблемами зможе допомогти впоратися лише фахівець в автосервісі.

Дивіться також: Дієвий лайфхак: як прибрати лід зі скла машини за хвилину – відео

Нагадаємо, у ніч на 13 січня у селі на Буковині зафіксували температуру -28°С.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше