Чому ми чуємо свій голос інакше і як пахне серце: 10 неймовірних фактів про людське тіло

Скільки б разів ми не читали енциклопедію, завжди знайдеться щось нове і цікаве, що може нас вразити.

Користувачі Reddit зібрали найцікавіші факти про людське тіло, про які, насправді, знає зовсім мало людей. "Дивогляд" вирішив поділитися 10 із них.

  • Ваш мозок регулює, наскільки міцні ваші м’язи. Якби м’язи ніг стискалися з повною силою, вони б розчавили стегнову кістку.

Тому люди, які в надзвичайних ситуаціях отримують адреналін, можуть, наприклад, піднімати автомобілі. Ваше тіло здатне до великої сили, але це може також нашкодити вам. Тому й мозок робить із нас слабкі мішки з желе.

Головний біль, магнітна буря
Головний біль, магнітна буря
Фото: ukr.2medic.net
  • Біль при мігрені може зменшитися від блювання. Блювання може спричинити зневоднення. Зневоднення може спричинити мігрень. Цікаве замкнене коло виходить.

Читайте також: Факт дня: про мозок, космічний пил і горіхи, що ростуть на яблуках

  • Організми людей, які поколіннями живуть в "екстремальних" умовах, адаптується до цих умов. Наприклад, люди, які живуть на висотах, часто мають більші легені і різний склад крові. А у людей народу Баджау, який живе на воді і проводить багато часу, пірнаючи, селезінка стала на 50% більшою, щоб зберігати більше крові.
  • Геном людини на 8% складається із вірусних ДНК. Протягом мільйонів років різні послідовності генів вірусів застрягли в нашій ДНК і з тих пір постійно копіюються. Зараз більшість з них є нефункціональними, але деякі з них все ще працюють і фактично кодують корисні білки. Це говорить про те, що віруси іноді можуть служити корисним джерелом мутації в процесі еволюції.

До речі, коронавірус вже теж навчився вбудовуватися у ДНК людини.

  • Кардіологічний анестезіолог розповів, що серце пахне, як гриби.
Серце людини
Серце людини
Фото: hightechdeck.com
  • Ви ненавидите звук свого голосу у записі, бо у ньому відсутня низька частота, яку ви звикли чути.

Коли ви говорите, ви чуєте свій голос, коли він піднімається в повітря і повертається до вашого вуха. Він також проходить через ваш череп до вуха, і цей кістковий провідний механізм передає низькі частоти краще, ніж повітря.

А от у вашому записаному голосі є лише повітряний звук. Це спричиняє дисонанс між тим, яким ви собі уявляєте свій голос і тим, яким він є насправді. Ось чому ваш голос (майже) завжди буде вищим, ніж ви думаєте.

  • На тілі людини в середньому стільки ж волосся, як і в шимпанзе. Просто воно коротше і тонше.
Шимпанзе
Шимпанзе
Фото: Shutterstock
  • Ваші очі мають окрему імунну систему від решти тіла, і в багатьох випадках, якщо імунна система вашого тіла знаходить ваші очі, вона вважатиме, що вони чужорідне тіло, і засліпить вас.
  • Наш мозок складає в середньому близько 2% ваги нашого тіла, але споживає 20% всіх калорій.
  • Люди біолюмінесцентні і світяться в темряві, але світло, яке ми випромінюємо, в 1000 разів слабше, ніж здатні вловлювати людські очі.

Нагадаємо, раніше вчені розповіли, як самотність впливає на мозок людини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше