Коронавірус

Коронавірус навчився інтегруватися в геном клітини людини

Shutterstock

Навіть у людей, які одужали, виявляють РНК вірусу

Учені Массачусетського технологічного інституту (США) провели дослідження, в ході якого виявили, що коронавірус SARS-CoV-2 навчився вбудовувати свою генетичну інформацію в геном інфікованої клітини людини. Про це йдеться у статті, опублікованій у журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, передає "Дивогляд".

Вірус може вбудовуватися в ДНК через зворотну транскрипцію. Після цього людська клітина починає виробляти химерні транскрипти, в яких присутні фрагменти вірусу. Це пояснює, чому у людей, які вже одужали, виявляють РНК коронавірусу. Ці фрагменти не здатні до утворення нових вірусів, проте поки невідомо, чи мають вони будь-яку біологічну активність, що сприяє постковідному синдрому.

Дослідники виявили такі ознаки зворотної транскрипції, як повтори ДНК, на кінцях яких розташовані вірусні послідовності і послідовності, які розпізнаються ендонуклеазою LINE-1 - ферментом, що розщеплює зв'язки в ДНК. Таким чином, вбудовування генетичної вірусної інформації відбувається за допомогою ретротранспозону, що відноситься до класу LINE-1. Ретротранспозон є мобільним генетичним елементом, який здатний поширюватися по геному організму через копіювання і вставку. Вважається, що ретротранспозони класу LINE-1 складають понад 20% всього людського генома.

Раніше стало відомо, що вчені навчилися передбачати складність перебігу COVID-19 на початку хворои за допомогою аналізу крові.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ