COVID-паспорти в ЄС

Щеплення вакциною CoronaVac дозволить українцям подорожувати до ЄС – МЗС

5 канал / Час. Підсумки тижня

У переліку дозволених Євросоюзом препаратів не міститься дана вакцина, однак очікується, що у найближчому майбутньому вона з'явиться там

У Міністерство закордонних справ України розповіли, що у майбутньому українці, вакциновані препаратом CoronaVac, зможуть перетинати кордон з Європейським Союзом. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на інтернет-видання Гордон.

Відомо, що з 1 липня Євросоюз вводить в дію ковідні сертифікати, без яких неможливо буде здійснити пересування країнами-членами ЄС. Даний документ міститиме у собі інформацію щодо щеплень проти коронавірусу. Для українців обов'язковою умовою є запис про вакцинацію препаратами, які є дійсними в ЄС. До таких належать вакцина Comirnaty виробництва Pfizer-BioNTech та AstraZeneca. Також дозволеними є препарати Moderna і Johnson & Johnson.

Наразі МЗС України веде перемовини із представниками Євросоюзу щодо визнання дійсним запис про вакцинацію китайським препаратом CoronaVac

"Кожна держава-член ЄС може самостійно ухвалювати рішення про відкриття кордонів для громадян третіх країн з урахуванням принципу взаємності в разі, якщо вони пройшли повну імунізацію вакцинами, сертифікованими Всесвітньою організацією охорони здоров'я", – повідомили у МЗС України.

На сьогоднішній день, у переліку дозволених Євросоюзом препаратів не міститься дана вакцина, однак очікується, що у найближчому майбутньому вона з'явиться там. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи необхідно робити третє щеплення від коронавірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше