Вагітність

Чи можна робити повторне щеплення від коронавірусу, якщо жінка завагітніла – МОЗ

Shutterstock

Цьому питанню приділили увагу члени Національної експертної групи з питань імунопрофілактики

Питання щодо щеплення вагітних вакциною від коронавірусу вже тривалий час досліджується фахівцями. Одні впевнені, що це цілком безпечно, у той час, як інші стверджують, що на період вагітності варто уникати сторонніх процесів в організмі. Однак, що робити, якщо вже зробивши перше щеплення від коронавірусу жінка дізналась про вагітність? У МОЗ України приділили увагу цій проблемі та розповіли, чи є необхідність у цьому випадку завершувати курс вакцинації. Про це повідомляє "Дивогляд". 

Члени Національної експертної групи з питань імунопрофілактики висунули твердження: якщо жінка розпочала вакцинацію від COVID-19, то в разі вагітності її варто завершити, якщо вона має високий ризик захворіти на коронавірус. Це може відбутися при регулярному контакті із хворими.

Однак, перш ніж робити повторне щеплення, вагітній варто проконсультуватися із лікарем. Якщо він зазначить, що небезпеки у повторній вакцинації немає, то робити її варто "генетичною" мРНК-вакциною. На сьогоднішній день в Україні таким є препарат Pfizer.

В разі, якщо першою дозою в організм жінки було введено вакцину AstraZeneca, а повторна процедура вимагає використання препарату Pfizer, то жінка може сама вирішити, чи хоче вона робити щеплення різними вакцинами, або отримає повторну дозу вже після пологів. 

Варто зазначити, що щеплення вагітних вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech є категорично забороненим

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи необхідно робити третє щеплення від коронавірусу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше